Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bartholini cisztával szülni,...

Bartholini cisztával szülni, vagy terhesen megműttetni? Valakinek volt ilyen terhesség alatt?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok, pár napja a rutin vizsgálatnál állapította meg az orvos, hogy Bartholini cisztám van. Semmilyen tünetet nem okoz, én észre sem vettem (inkább befelé nő), csak annyit vettem észre mosdásnál, hogy duzzadtabb ott a hüvelybemenet körül, de ezt betudtam annak, hogy a terhességtől van. A doki azt mondta, terhesen nem szívesen műtené, ha nem okoz gondot, várjunk és meglátjuk mi lesz (persze ha gyulladás lesz belőle muszáj lesz rögtön műteni). Van valaki aki ilyen cisztával szült, okozott valami gondot (gondolok pl. arra, hogy mivel ugye beszűkíti némileg a hüvely alsó részét/hüvelybemenetet, esetleg nagyobb gátmetszésre volt szükség, vagy berepedt-e)? Vagy ha valakit műtöttek ilyennel terhesen az hogy zajlott, érzéstelenítésben, vagy altatásban (terhesen nem is tudom lehet-e altatni)? Én hajlanék inkább a műtét felé így terhesen is, mert úgy tudom, ha begyullad akkor az szörnyű fájdalmakkal jár, ráadásul ha ez mondjuk szülés előtt nem sokkal történik és műteni kell, akkor nem is szülhetnék hüvelyi úton, mert még nem lenne begyógyulva teljesen.

2012. dec. 17. 14:06
 1/3 szeretnenk válasza:

Szia, most en elmondom mi tortent ezelott 27eve anyukammal amikor engem szult...

Persze azota rengeteget fejlodott a tudomany, augusztusi vagyok es anyukam gond nelkul kivitt 9honapig semmi panasszal, amikor a szuloasztalra kerult, a szokasos, mely levego, nyomni stb, 6orat kinlodtak vele a bab asszonyok mig edesanyam elvesztette minden energiajat es en sem mozdultam mar. Akkor hivtak a szulesz orvost, gatmetszest csinaltak es ujbol nyomni kellett neki, erre mar nem kerult nagyon ero es en sem segitettem...ezert az orvos rafekudt anyukam hasara es ugymond "kinyomott", utanna meg kozolte edesanyammal, hogy cisztaja van es mutni kell. Na most a 9honap alatt nem lattak vagy nem ereztek , edesanyamnak sem volt semmi tunete.

Lehet , hogy ez sokat nem segitett neked a valaszt megkapni de csak arra akartam utalni , hogy barhogy lessz a mai tehnologiaval biztos mindent megteszenek az orvosok , hogy siman folyon a szulesed. Mert latod 27 evve ezelott is kis nagyobb problemakkal kb 7ora alatt megszulettem es mutet is volt anyukamnal,sot kistestverem is szuletett ra 7evre, szoval....

Sok sikert es egeszseget nektek!!! Konnyu szulest , vagy ahogy mondani szoktak "gyorsat"!! ;)

2012. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szeretnenk válasza:
Annyit meg hozzafuznek hogy orvosok szerint a ciszta miatt volt ennyire nehez a szulese...
2012. dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Úgy veszem ki a leírásból, hogy anyukádnak valamiféle belső cisztája lehetett, petefészek, vagy esetleg a méhben/méhen, szóval semmiképp nem olyan, mint nekem. Nekem Bartholini-cisztám van, ez közvetlenül a hüvelybemenetnél van, és a hüvely alsó részében, ilyet kizárt, hogy ne vegyenek észre egy sima kézi vizsgálatnál, mert ahogy nyúl be az orvos már érzi hogy ott van. Magát a szülés lefolyását, gyorsaságát biztos hogy nem befolyásolja, csak mivel pont a "kijáratnál" van, leszűkíti azt, ezért félek, hogy egyrészt a baba feje szétnyomja, és jó nagy repedés lesz, másrészt ha ez bekövetkezik, a baba fertőződhet is a cisztában lévő folyadéktól (meg mivel a méhszáj szülés után nem rögtön záródik, esetleg oda is felszállhat a fertőzés). Ezért érdekelne nagyon olyan történet, ahol valaki ilyen cisztával szült, hogy mennyiben okozott nagyobb bonyodalmat ott a gát környékén. (Az első babámmal icipici alig 1 cm-s metszésem volt csak, de az sem volt kellemes utána kb. 2 hétig, ezért félek, hogy mi lenne egy óriási repedésnél.)

Azért köszönöm a bíztatást! :)

2012. dec. 20. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!