Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet Bartholini mirigy...

Lehet Bartholini mirigy gyulladás? A bal nagyajkamon egyik napról a másikra, egy majdnem dió nagyságú csomót fedeztem fel. Eléggé fáj, és meg vagyok ijedve miadta. Holnap megyek orvoshoz. Nőgyógyászhoz kell mennem, vagy bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Ez a csomó olyannak tűnik,mintha véres gennyes váladék lenne benne.Megnyomnám kifakadna?Szerintetek mi lehet ez?Kezdek aggógni!
2011. aug. 24. 14:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Körömvirág kenőccsel ártok neki?
2011. aug. 24. 14:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz menj. Lehet Bartholin mirigy gyulladás. Nekem is volt régebben, ha megnyomod kifakadhat, ha már elég érett, igazából olyan mint egy óriás pattanás, de lehet, hogy nagyon fog fájni, bár gondolom így sem egy kellemes érzés. Az a jobbik eset, ha kifelé növekszik, ha befelé akkor lehetne belőle baj, de mindenképpen lássa nőgyógyász. Ha kinyomtad betadin-nal kend be.
2011. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Épp 1 hónapja voltam nődokinál Bartholin mirigy cisztával.

Tüneteim: eleinte a végbélbe kisugárzó fájdalom, majd 2 napra rá zölddiónyi nagyságú iszonyú fájdalmas csomó alakult ki a popsi nyílás és a hüvelybemenet közti fél uton jobb oldalon. Nem a nagyajkamon. A járásnál is fájt, de az ülés az kifejezetten rossz volt. Végülis nem csináltak vele semmit, mert közbejött a hétvége és a menzi. Szépen visszahúzódott, viszont hegszövet maradt utána.

A tüneteid ilyenek neked is?

Ja és abszolút kemény csomó, nem látszik véresnek, gennyesnek kívülről.

Nőgyógyászatra menj, elképzelhető h felnyitják, ha tényleg tartalmaz folyadékot. Ne aggódj, csak rutin beavatkozás.

2011. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
NE NYOMKODD!!! 2. voltam.
2011. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második hozzászólóval értek egyet: tényleg jobb oldalt volt és a hüvelybemenet mellett. Elég nagy csomó, és pont ezért mivel elég rossz helyen van könnyen kifakadhat akár magától is, ezért javasoltam a nyomást, rosszat nem hinném, hogy tesz vele. Amúgy nekem a nődoki megnyomta, majd beecsetelte betadinnal. Első válaszoló voltam.
2011. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.A nagyajkamon kivülről van.Kifele nővő.Szerintem genny féle lehet benne.Majdnem ott van ahol a bugyi vonala megy végíg.De még pont betakarja.Nem volt láz,sem semmi.Csak fáj.Tudjátok,hogy mitől van ez?

Kicsit félek,nehogy valami rosszindulatú dolog legyen.

2011. aug. 24. 14:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak simán megnyomta,és ennyi?Érzéstelenítőt nem kaptál?
2011. aug. 24. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptam érzéstelenítőt, de nem is kellett, mert mire a dokihoz értem az enyém már kifakadt, de nagyon fájt és dió nagyságú volt. Én is úgy vettem észre, hogy ülésnél éreztem, hogy van ott valami. Aztán megmutattam anyumnak (még csak 12 éves voltam), és ő egészségügyis és hát épphogy megnyomta és ki is jött. Aztán a biztonság kedvéért doki is megnézte, ahogy már írtam. Remélem megoldódott már a dolog. Első voltam.
2011. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!Hát valami olyasmi lehet.Bár a doki azt mondta tályog.

Pont aznap mikor voltam délelőtt dokinál,délutánra meg is fakadt.Adott gyógyszert,meg paradicsompakolást kell rá tennem,hogy teljesen kijöjjön.Véres,gennyes váladék volt benne.Ha nem fakadt volna meg,felvágták volna.Persze még vissza kell mennem 10 nap múlva.Köszi,hogy érdeklődtél!

2011. aug. 27. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!