Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetnek ezek a csíkok?

Mitől lehetnek ezek a csíkok?

Figyelt kérdés

A Combomon lila csíkok vannak, olyan mint a nőknek a szülés után..

De mivel csak 12 éves vagyok nem lehet szülés miatt...

Ha pedig fürdök akkor piros lesz a combom, és ilyen rózsaszín lesz...

Valaki tud rá valamit? Esetleg hova fordulhatnék?



2013. jan. 3. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A hirtelen növéstől/hízástól jönnek elő. Eltüntetni nem lehet őket, idővel szépen el fognak halványodni. Amit tehetsz az újak megelőzése érdekében:

1. Fogyassz sok folyadékot

2. Használj rendszeresen testápolót, hogy a bőröd rugalmas legyen.

2013. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek is ugyanolyan csíkok, mint a terhes nőknek szülés után. Mivel 12 éves vagy, növésben vagy, és a bőröd nem tudott lépést tartani az ütemmel, nem tudott annyira gyorsan nyúlni, ezért keletkeznek rajta ezek a kötőszövetes csíkok, ,,szakadások" (mint a terhes nők hasán). Nekem is van a combom belső oldalán, 14 éves koromban jött ki, de ma már alig látszik, annyira elhalványodott gyöngyházfényűvé (21 vagyok), inkább olyan, mint egy sebhely. Ne foglalkozz vele, senkit nem érdekel :)

Az hogy piros lesz a combod, az lehet a meleg víztől, hiszen kitágulnak melegben az erek, próbáld ki, hogy langyosban fürdesz, lehet akkor nem pirosodik ki.

2013. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A növekedéstől. Stria nem csak terhesség alatt lehet, hanem a serdülőkor természetes velejárója is. :)
2013. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Stria.. Használj reconstriát a meglévő csíkokra és prevenstriát az új csíkok ellen. A lányomnál is ezeket használtuk.
2013. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Rendben, akkor megnyugodtam :)

2013. jan. 5. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!