Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Járt még így valaki? Az egy...

Járt még így valaki? Az egy évvel ezelőtti rákszűrésem negatív lett, megkaptam a három méhnyakrák elleni oltást és a mostani eredmény rossz, kimutatható a HPV. Tudom, hogy az oltás nem 100% és nem vagyok a javalott életkorban, de ez akkor is furcsa.

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
És kivel/kikkel voltál azóta?
2013. jan. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem olyan ritka...
2013. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első, csak a férjemmel, akivel 10 éve vagyok!
2013. jan. 11. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a rákszűrésed negatív, még lehetsz HPV fertőzött. Az oltás előtt nem csak rákszűrést, hanem HPV vizsgálatot is kellett volna végezni.

Jó eséllyel már alapból fertőzött voltál, csak nem derült ki. Ez az egyik.

A másik pedig az, hogy 4 típus ellen véd az oltás (vagy kettő ellen, attól függ melyiket adattad be), de nem csak ennyi HPV törzs van. Ami ellen oltanak, azok csak a leggyakoribbak.

De jelen esetben inkább az első verzióra gyanakszom. Simán lehet, hogy akár az előző párodtól, akár a mostanitól kaptad el, csak most okozott panaszt. Ugyanis évekig lappanghat a vírus anélkül, hogy bajt okozna.

2013. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, félreértés ne essék,nem bántásból kérdeztem, csak azért, hogy minden bizonyossággal eljuthassak én is arra a következtetésre, amire a többiek is már előttem, hogy valószínűleg akkor már HPV-s voltál, amikor beadták az oltást... Sajnos...

De ne csüggedj, nem biztos, hogy ennek lesznek következményei. Ne feledd, hogy ez csak egy rizikófaktor!

2013. jan. 12. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6%

Jaj de buta voltál

SOHA nem adatnám be a lányomnak!!

Magamnak se!!!!!!

Nem szabad semmilyen oltást beadatni!!!!!!

2013. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!