Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációs vérzés....

Erős menstruációs vérzés. Kezdhetek aggódni?

Figyelt kérdés

Nem újdonság, 13 éve menstruálok, az a fajta nő vagyok, akit, ahol csak tud, megkínoz ez általában. Kamasz koromban elég nehezen állt be rendszeresre, többször jellemző a hasgörcs, érzékeny és eléggé fájós mellek addig, amíg meg nem indul a vérzés, hőemelkedés, időnként kellemetlenül erős vérzés. Nőgyógyász megnyugtatott, hogy nincs bajom, nem vagyok ezekkel egyedül, amíg egyebet, vagy ezeket, csak irreális intenzitással, nem tapasztalom, és amúgy rendszeres a vérzésem, fogadjam el, nálam ez így megy. Most viszont egy cseppet megijedtem. Első napon, mint szokásos, csak pecsételő vérzés volt, másnapra, ez volt tegnap, olyan átlagos normális, picit intenzívebb, de semmi szokatlan. Későeste figyeltem fel rá, hogy egy super méretű tampon egy óra alatt átázott. Lefekvés előtt volt ez pont, cseréltem, plusz két, az éjszakainál eggyel kevesebb cseppes betét, sejtettem, hogy jobban járok kettővel a megnyújtott hossz miatt, biztos voltam benne, hogy át fogok ázni, ilyenkor ez van sajna. Reggel viszont, durván 8 órás alvás után arra ébredtem, hogy túl sok a vér. Míg feküdtem, csak éreztem, hogy oké, igen, sikerült átáznom, vagy nagyon a határán vagyok, amikor viszont felálltam, éreztem, hogy zutty, a sok vér ki, éljen a gravitáció, és folyt végig a lábamon. Élénkpiros volt a színe, némi sötétebb, sűrűbb alvadtvér-szerűséggel. Semmi túlzó mennyiség a sűrűbből, arányaiban a normális volt a hirtelen lábamon végigfolyó mennyiséget illetően, de mégis megrémültem cseppet, és egész nap elég erős volt, ennyire még soha. Nálam idősebbek azt mondják, ritkán van ilyen, de én azért aggódom. Hipochonder alkat vagyok, nem akarok minden könyökbeütéssel rögtön orvoshoz rohanni, de mi az a pont, amikor már mennem kell az orvoshoz, van-e valami gond, de még időben vagyok, ha komolyabb dolog áll a háttérben? Fel vagyok fázva szerintem egy kicsit, meg biztos, mert a normálisnál többször tüsszentek és fújom az orrom, de szerintem fel is, mert néha tompán érzem a vesémet. Ezzel tudom, hogy nincs baj, régen felfáztam a bal vesémre, azóta sokkal érzékenyebb. De hallottam, hogy fel-megfázás is állhat erős vérzés mögött. Egyáb szokatlan panaszom nincs, a hasam tompám fáj, de ez a minimum nálam minden hónapban, meg amikor felkeltem, volt egy pici szédülés, émelygés, meg a kaja se esett jól, csak késődélután bírtam enni, de akkor már rendesen, nem volt bajom, meg reggel is lehet, hogy az ijedség is közrejátszott. Ja, fogamzásgátlót sem szedek, meg semmilyen tablettát rendszeresen, csak ilyenkor, ha kell, fájdalomcsillapítót és/vagy görcsoldót, meg néha fejfájás ellen szintén fájdalomcsillapítót, mert frontos vagyok.

Tudom, most végül is meg is magyaráztam, hogy elvben nincs bajom és miért nincs, és utána már az is eszembe jutott, hogy a vérzés se volt reggel annyira erős, mint amilyennek tűnt, csak ahogy feküdtem az oldalamon egymásra tett lábakkal, a bugyi meg a betét jobban megtartotta a folyadékot, és amikor felálltam, akkor nyert csak utat magának, és az a löket, amit éreztem, az csak egy része volt, csak hát na, ilyen fosós vagyok, és kérdezni nem szégyen. =) Szóval tényleg az érdekelne, ez így utalhat-e első nekifutásra komolyabb problémára, vagy még várjam meg a holnapot, esetleg a következő vérzést. =)

Köszi mindenkinek. =)


2013. jan. 14. 02:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is erősen vérzős vagyok, nem kell megijedni, van ilyen.

Egy látó azt mondta, van egy értágulatom, aminek szerepe van ebben (és abban megül a vér, aztán egyszerre kijön).

Egyébként éjjelre sose tudtam betétet használni, hiszen a testemen folyik le a vér, a betét meg merev. Vattával próbáltál aludni? Az beválik nekem.

És C-vitamint szedjél, az csökkenti kicsit a vérzést.

2013. jan. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ne használjál tampont mert nagyon egészségtelen. iylen erős vérzésre a tena betétjei a megfelelőek!
2013. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!