Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális, hogy ha...

Mennyire normális, hogy ha egy menstruáció alatt kb 5 db normál tampont használok el összesen?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Mostanában nem is tart olyan sokáig a menzeszem, mint régebben, 2-3 nap alatt lemegy.
2013. jan. 14. 12:52
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, és az az 5 db se telik meg teljesen.
2013. jan. 14. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha pl most kezdtél el szedni fogamzásgátlót akkor lehet normális. Ha nem történt semmi változás, hanem egyszer csak ilyen kevés lett, akkor menj orvoshoz, az a biztos. Lehet nincs semmi bajod, de sok minden lehet. Hogy egy példát hozzak, a terhesség 4. (?) hónapjáig meg lehet a menzeszed, de kevesebb, mint lenni szokott.


Amúgy egészségtelen 4 órán túl rendszeresen bent hagyni a tampont. Inkább használj kicsit többet, vagy akkor betétet. (Kialakulhat ettől pl méhszájseb is, ha túl sokat van bent.)

2013. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a 2-3 nap nem hangzik normálisan, ha nem szedsz fogamzásgátlót.
2013. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ehogynem normális, elgalábbis a 3 nap igen, sok nőnek annyi sőt én hallottam olyat is hogy az lenne a legideálisabb az akinek egy hét azt okozhatja elsavasodás is. Nekem gyógyszer mellett 5 nap volt. Most már csak 3 nap. ez is ugy hogy amig rendesen erősebben jön az egy nappal és egy éjszaka. A második nap már kevesebb harmadik nap csak délelött egy pici, 4. nap délelött max egy barna pecsét. Egyénenként változó kinek erösebb kinek gyengébb. Nekem sosem volt olyan haj de erős, nem is szokott fájni, elötte való napokban pici tfáj a hasam de csak épp egy-egy pillanatig. Néha az első nap picit fájdogál mégde az is csak egy pillanatig, de egyáltalán nem zavaró. Elötte a mellem még érzékenyebb és néha fáj de ez sem mindig van hogy ciklusonként változik.
2013. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Három nap, az normális.
2013. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 napig tart. Első nap közepes és nagyon fáj, második nap sok és nem fáj, utolsó nap nem fáj és alig van valamicske vér. A tamponokat nem számoltam még, de a második nap 4 óránként cserélem, mert muszáj.
2013. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért arra figyelj, hogy ha nem telik meg, akkor is cserélni kell! Nem maradhat bent a tampon tizenórákat.
2013. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gyenge, 3 nap, 28 vagyok, voltam már párszor nőgyógyásznál, persze nem ezért, de nálam minden rendben, és fogamzás gátlót sem szedtem soha.
2013. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!