Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petevezeték átjárhatóságot...

Petevezeték átjárhatóságot nem lehet ultrahanggal megvizsgálni? Nagyon fájdalmas a normális vizsgálat?

Figyelt kérdés

Endometriózisom van, 1,5 éve próbálkozunk, tehát szinte biztos hogy szükséges lesz ez a vizsgálat.

Ultrahanggal is meg lehet nézni? Mármint ugye látszik hogy egszer a petefészekben van a pete, pl. 1 nap múlva már a méhben, így feltételezhető hogy átjárható, különben hogy került volna oda. Volt már valakinek hasonló esete?


2013. jan. 18. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sima uh-gal nem látható. Vagy a HSG kell vagy van egy Uh-os vizsgálat de az fizetős kb 50e Ft. AZ állítólag fájdalom mentesebb de az egyik orvos azt mondja az nem ad pontos eredményt a másik meg azt mondja jobb mint a röntgenes. egyébként azt mondják a HSG-re hogy nem vészes, csak ha van elzáródás, de van ahol lehet kérni bóditást akkor egyáltalán nem érzel semmit.
2013. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A petét nem lehet uhgal látni, az egy db sejt. Gondolj bele, uhgon a terhességet is csak kb 2 héttel a megtermékenyülés után látják, mikor már jópár mm a petezsák. A petefészeknél a tüszőt lehet látni, amiből kiszabadul a petesejt.
2013. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem UH-al kezdik, és ha azon úgy tűnik, hohy el van záródva csak akkor jön a "normál" vizsgálat.
2013. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez nem igy van előző..

UH-n nem látják hogy elvagy e záródva..Több féle átjárhatósági vizsgálat van..Van olyan amihez altatni kell mert műtét, magyarul metszenek, és van olyan ahol nem.

Nekem olyan volt nemrég ahol nem altatnak..Röntgen gép alatt kontrasztanyagot fecskendeznek be a hüvelyen-héhszájon át a méhbe-petevezetőkbe.

Ha kifolyik átjárható ha nem akkor műteni kell, és akkor megcsinálják az elsőnek említettet ahol akár átjárhatóvá is tudják tenni.

A röntgenes amint voltam nem túl fájdalmas, de nem kellemes..Viszont olyan rövid ideig tart hogy mire érzed hogy fáj már kész is.

Az endometriózis hogy derült ki?Milyen tüneteid vannak?

2013. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm a részletes választ :)

Az endometriózisom 2010. januárjában derült ki, akkor volt laporoscopiám, akkor elvileg kipucolták a szigeteket.

Sajnos ennek már 3 éve, így simán újratermelődhettek :(


Tünetek?

Fájdalmas együttlét, nagyon erős menstruációs görcsök (amik nem is annyira görcsök inkább beleszurkáló,belenyilaló fájdalmak voltak )+ hasmenés a menstruációs időszak alatt.


Ne haragudj a hülye kérdésért, de hogy tudták a hüvelyen keresztül a petevezetékhez juttatni azt a kontrasztos anyagot? Mármint ott azért van bennünk kanyar, vagy egyszerűen csak a méhbe fecskendezték?

Megszúrtak valami tűvel vagy csak felspriccelték? Közben vagy utána fájt?

Elképzelni sem tudom, hogy működhet...

2013. jan. 25. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben a 181es válaszolóként(utolsó oldalon) mindent részletesen leírtam ha érdekel olvasd végig..Nem írom le mégeccer hogy hogy történt, mert hosszú..De részletes.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Ha volt laparoszkópos, akkor átjárható vagy, viszont az endó kiujjulhatott.Én is ettől félek hogy ez lesz az én problémám.....Nem egészen ilyen tüneteim vannak de nem tudom hogy mondjam e az orvosnak vagy sem....

2013. jan. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ja még annyi hogy elég sok kontrasztanyagot adtak be, mert 3 napig pecsételtem utána mikor ürült.

És ahogy éreztem elég nagy erővel fecskendezték..

2013. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja értem mit nem értettél..szóval a doki előbb egy sima fém eszközt (mint amit a nögyógyászod is használ ami ugy néz ki mint egy kacsa csőre) tett a hüvelybe avval kissé kitágítottta azt.Aztán Egy nagy hogysszu vékony fém valamivel a méhszájat is kitágította, és azon keresztül nyomta be az anyagot..remélem igy érthető.

Azért irtam az előbb úgy hogy "hüvelyen - méhszájon át" hogy ne higyjétek azt hogy valamit esetleg beleszúrt a hasfalba vagy ilyesmi, nem szúrtak nem vágtak....csak "felnyomtak"valamit..Bocsi csak igy tudom érthetően leirni.

2013. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már érthető, persze ettől még cseppet sem rettegek tőle kevésbé :(

Ha ilyen tüneteid vannak, mindenképp szólj dokinak.

Engem évekig néztek hülyének, és hagyták figyelmen kívül a fájdalmaimat.

Végül akkor értem el sikert amikor a dokim magánrendelésére mentem, menzesz közben, sos időpont nélkül.

Előadtam a hattyú halálát és elmondtam, hogy gyereket szeretnék, így nem megy ez eyüttlét stb.

Bejött, mert ez nov. végén volt, dec 23-ra már ki is írt laporoscopiára, amit végül én csúsztattam január elejére.

Jah, és én kérdeztem rá tőle, hogy nem lehet-e hogy ez endo....

2013. jan. 26. 15:10
 10/13 A kérdező kommentje:

Közben elolvastam a belinkelt válaszod is, tényleg elég részletes, erre volt szükségem, jól tetted hogy leírtad, szerintem nagyon sokunkat érinthet-e téma.

Nagyon dicsérted az ellátás szakszerűségét, megkérdezhetem hol voltál, melyik intézetben?

Magán vagy sztk-s volt?

2013. jan. 26. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!