Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok és még nem...

18 éves vagyok és még nem állt be a menstruációm! Mit csináljak? A múltkor fél évig nem jött meg! Júniusban azonban igen! De azóta megint semmi. (nem vok terhes)

Figyelt kérdés
És azóta nincs meg mióta elkezdtem a jogosítványt. NAgyon ideges voltam addig a fél évig! Lehet az idegesség az oka?
2009. aug. 30. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem lehetséges h a stressz miatt nem állt be normálisan a ciklusod. Menj nőgyógyászhoz. Bár könnyű mondani mert 17 vagyok és még nem voltam de nem is akarok soha menni...
2009. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már legalább 2-3 éve menstruálsz akkor illene már szabályosnak lenni. Nem mindegy, hogy mostanság ennyire rendszertelen, vagy a kezdetektől hosszú hónapokra kimaradozott. Fél év az nagyon sok ezt önmagában csak az idegeskedés rovására nem feltétlen szabad írni. Én a helyedben elmennék orvoshoz.
2009. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egy menstruáció nagyon összetett dolog tud lenni :) Szerintem függ ez az alkatodtól is, attól, hogy mióta menstruálsz (mert azt nem írtad), függ az étkezésedtől (például egy ideje diétázol, vagy megváltozott valami miatt az étrended; túl sokat, vagy túl keveset eszel-iszol, túlfűszerezed az ételt), és befolyásoló tényező tud lenni a stressz is, ami egy jogosítvány megszerzésénél nem kis dolog... Esetleg személyes trauma? Mert lehet, hogy valami olyan dolog ért, ami, ha nem is vetted nagyon észre, de kihat az életedre. Szerintem ha Te is úgy gondolod, menj el nőgyógyászhoz. Nem harap, nem fáj, csak sokan azért riogatnak, mert félnek az esetleges rossztól. De a rossz, ha időben kezelik (és észreveszik!), akkor egy erélyes tapasztalattá válik, hogy nem szabad csak félszből elkerülni a rendelőt. Sok sikert neked! :) Bátorság!
2009. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 32 vagyok és van egy babám. Soha életemben nem volt rendszeres menstruációm csak olyankor amikor fogamzásgátlót szedtem. Nem volt ritka 6-8 hónapos kimaradás sem, persze olyankor nem aggódtam mert nem éltem szexuális életet.
2009. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. Én is hasonló problémákkal küzködöm, nemrég érettségiztem és a stressz miatt tudtam is hogy el fog maradni, mert mindig így van. Aztán kb 5 hónap után azért már elkezdtem aggódni, de szerencsére már megjött. A nőgyógyász meg nem nagyon akar fogamzásgátlót felírni, mert lehet, hogy kicsit komolyabb a dolog - lehet hogy nem lehet gyerekem pont a menstruációm rendellenessége miatt, szal mindenképpen menj el dokihoz. Legalább tudod mire számíthatsz, esetleg tanácsot tud adni. 20/L
2009. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!