Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigyre mit ajánlotok?

Pajzsmirigyre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szülés után pár hónappal elmentem leletet csináltatni és kiderült, hogy alul működik egy kicsit a pajzsmirigyem. Ultrahangon voltam, még nincs semmi góc stb.. Van valami ami jótékonyan hat a pajzsmirigy alulműködésére? A jód az most jó vagy roosz, mert kétfélét hallottam. Köszönöm a válaszokat előre is.
2013. jan. 19. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen jellegű problémával ne az itteni emberekhez fordulj, mert sokan felelőtlenül és tudatlanul osztogatnak tanácsot mindenféle témában, és ha megfogadod őket, akár nagyobb bajt is okozhatsz magadnak. A legjobb amit tehetsz, hogy kikéred egy endokrinológus véleményét.
2013. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

közönséges galaj tea. a füves ember, Gyuri bácsi honlapján rendelhetsz belőle. :)

[link]

2013. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan laikusokat kérdezel meg, ahelyett, hogy szakorvoshoz fordulnál?
2013. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A jód csak akkor jó, ha hiány van a szervezetedbe belőle . Ez kell a pajzsmirigy hormon előállításához.

Ha viszont elegendő mennyiségben van a szervezetedben és ennek ellenére nem termel elegendő hormont a pajzsmirigyed akkor ártalmas. Mind addig amíg csak a TSH magas / agyalapi mirigy termeli, a pajzsmirigy működését serkentő hormon ez /

és a T3 és T4 normás tartományban van / ezek a pajzsmirigy saját maga által termelt hormonok/ addig nem adnak hormon pótlást, mert akkor teljesen leáll a pajzsmirigy működése.

Ha magas TSH mellett mégis alacsony a T3 és T4 a vérben akkor már adnak hormon pótlást.

A plusz jód bevitelhez kellene tudni, hogy mennyi van belőle tulajdonképpen a szervezetedben, addig ne kezd el szedni.

2013. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülés utáni alulműködés szinte kizárólag AUTOIMMUN folyamat. Ennek van latin neve is. Post partum thyreoditis. Eszedbe ne jusson jódot szedni!!! A jód ebben az esetben még jobban belobbantja a gyulladást.


A háziorvosodtól haladéktalanul kérj beutalót az endokrinológiára, ahol célzott laborokkal megállapítják a pontos problémát. Vannak olyan faktorok, amelyek jelzik az autoimmun reakciót.

Ennek megfelelően fogja az orvosod eldönteni a kezelést. A pajzsmirigy az egész szervezetre hat. Ha gond van vele akkor számtalan más probléma is jelentkezik a szervezetben. (pl anyagcsere, termékenység, szív, pszichés gondok stb) Eért nagyon fontos, hogy rendben működjön, ha beteg, akkor megfelelő kezelést kapjon. Az alulműködést természetes hormonnal kezelik, tehát pont azt pótolják, ami kiesik. Enélkül nagyon komoly következmények lépnek fel.

Érted már, hogy miért nem szabad laikusra rábízni ezt?! Édesanya vagy, felelősséggel tartozol a család felé. Mielőbb fáradj szakemberhez. Nekem is autoimmun alulműködésem van. Hála az orvosomnak remekül vagyok és készülünk a második babára is.

2013. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre endokrinológus tud válaszolni!
2013. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a háziorvosunk a lelet láttán úgy gondolja, hogy majd ő beállítja és adott L-tiroxint, hogy szedjek napi 1-et. Én is úgy gondolom, hogy ez endokrinológus feladata, így most visszamegyek egy beutalóért. Szerintetek addig szedjem be a háziorvos által javasolt napi 1-et vagy inkább ne, mert az endokrinológus úgyis arra kíváncsi, hogy normál esetben mennyi termelődik? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 19. 17:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Endokrinológus nélkül ne szedj semmit!
2013. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!