Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs TB-m 2 hónapja, de kéne...

Nincs TB-m 2 hónapja, de kéne mennem orvoshoz. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem tudtam magamnak fizetni, de az álláskeresési tanácsadáson azt mondták, nem vagyok jogosult, hogy fizessék, mert gyesem járt le, munkaviszonyom nem volt...

De most mennem kéne:-S

Aki ilyen helyzetben van, hogy oldotta meg?



2013. jan. 21. 09:12
 1/4 anonim válasza:
100%
A tanácsadó nagyon rosszul tájékoztatott, mert nálam ugyanez volt a helyzet. Pár hónapot vártam, nem akadt munka, a havi 6000Ft-ot pedig fizettem a TB-re, mert kötelező. Bementem az önkormányzathoz, hogy nem e vagyok jogosult valamilyen támogatásra, mert a családi pótlék felét a TB-re fizetem, és ezenkívül meg a férjem minimálbérén kívül nincs más bevételünk jelenleg. Ott mondták, hogy mást nem, de a TB-t, hogy fizesse az állam kérvényezhetem. Kértem is, 2 hét múlva jött a papír, hogy elfogadva. Azóta fizetik, már 1 éve, mert munka hiányában most tanfolyamokat végzek,így több lehetőség lesz majd elhelyezkedni (talán). Nem értem, amúgy, hogy, hogy képzelik, hogy valaki munka nélkül,munka nélküli segély nélkül,egyáltalán minden bevétel nélkül kötelezően fizesse a 6000Ft-ot. Persze, kell a TB, de legalább ennyit megtehetnének, ha már másban nem segítenek, m a munkaügy is csak dísznek van ahogy tapasztaltam. Ilyen esetben Én elmennék maszekba, ott fizetsz, nem keveset, de állami rendelőbe, ha nincs TB-d ugyanúgy fizetsz. Akkor inkább menj maszekhoz, az színvonalasabb.
2013. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha álláskereső vagy kérhetsz a helyi önkormányzatnál segélyt, azaz régebben aktív korúak ellátása volt a neve, most nem tudom mi, 22.800Ft. Ezzel együtt jár a TB is. Nézz utána minél előbb.
2013. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
A 22.800Ft a szociális segély, amit csak munkanélküli lejárta után, 1 évig kaphatsz. Az aktív korúak ellátása is csak akkor kapható, kizáró ok ha van autó, vagy ha a bevétel meghaladja a 28.500Ft/főt. Én is akartam kérni.
2013. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aktív korúak ellátását szerettem volna igényelni, de nem vagyok rá jogosult. Párom kapta, míg munkanélküli volt.

De akkor a TB-t ezek szerint el tudom intézni.

Köszönöm a valaszaitokat!

2013. jan. 21. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!