Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Na ilyenkor mi a teendő?...

Na ilyenkor mi a teendő? Forduljak orvoshoz, szakemberhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy nem tudok enni. Egyszerűen hányingerem van mindenféle ételtől. 18 éves vagyok 175 cm magas és most jelenleg 50 kg. Júliustól augusztusra értem el ezt a testsúlyt, azelőtt voltam 60-65 kg is. Pszichés problémákkal szenvedek, Xanax-ot szedek, pánikbeteg vagyok, ez júniusban derült ki. Nyáron valószínűleg a sok stressz miatt adtam le majdnem 15 kilót. Dohányzom is. Azóta nem tudok normálisan enni, szinte már napi 1 szendvicset is úgy kell letuszkolni a torkomon. Ilyenkor mit tehetnék? Konkrétan gyógyszereken élek és tudom, hogy ez nem vezet semmi jóra. Köszönöm előre is!
2012. szept. 11. 17:38
 1/5 anonim válasza:
inni tudsz?
2012. szept. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Xanax-on élsz?? Orvos ezt tudja?? Menj, keress fel egy pszichológust. Csak beszélgetned kell vele, nem kell tőle félni, tutira segíteni fog!!

amúgy Béres cseppel, B6 vitaminnal és étrend kiegészítővel helyre tudod hozni a gyomrodat. legfőképpen a Béres csepp, de nehogy azt hidd, hogy 5 csepp és minden jó. több üveg kell hozzá!!

2012. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Soha nem ittam sokat, így most sem iszok annyit, amennyit kellene. Napont max 2 liter. Azóta nem voltam orvosnál, nem szenteltem annyi figyelmet, azt hittem csak a stressz miatt van, de még mindig csökken a testsúlyom. Nem tudatosan nem eszem, semmi problémám nem volt az alakommal, szóval kezdek félni. :(
2012. szept. 11. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, fordulj orvoshoz!
2012. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsőnek inkább a pszichés problémákat próbáld meg megszüntetni. Nem tudom, hogy mi miatt vagy ideges, de jó lenne ha egy kicsit nyugisabb életre váltánál, hisz attól hogy ideges vagy em oldódik meg semmi! a gyógyszereket hagyd, csak letompítnak, és egy darab után függőséghez vezet, minél többett és jobban fogod őket kívánni!

fordulj orvoshoz, kezdj el valami nyugis hobbiba fogni, olvasás, biciklizés, jógázás, sétálás stb, fuss és közben hallgass zenét, mindegy hogy mit csinálsz, csak kapcsolódj ki!

az evés téren sovány vagy

kezd el elsőnek a folyékony élelmiszerekből táplálkozni, amit tudsz emeld meg a tápértéket

pl csinálj krémleveseket zöldségekből abba tegyél kis főtt husikat vagy sonkát, szórd meg reszelt sajttal, áztass bele kenyeret stb

gyümölcskrémlevesekbe szórj még bogyós gyümölcsöket

vajaskrumpli, hozzá párolt csirkemell vagy valamilyen szaftos ragus hús, ami jó puha, hozzá paradicsomsaláta, uborkasaláta

lencsének, sárgaborsónak magas a tápértéke ezt egy könnyű krémlevesenk meglehet csinálni

lágy tojás piritóssal, piritós mézes túrókrémmel, körözöttel, tojáskrémmel, sajttal, sonkával

rántotta sok zöldséggel

turmixnak lehet csinálni tejből és gyümölcsökből gyümölcsturmixot, bele 2kanál méz, a banán, sárgbarack, szőlő tápláló és laktató

tejberizs, tejbegríz, zabkása mézzel, kúksuszall, kakaóporral, gyümölcsökkel

rizskoch hozzá csokipuding

ha tudsz inni házi tej, bele egy két babapiskótát, kekszet áztass

aszalt szilva, sárgabarack, mazsola

kanalazva kekszre méz vagy lekvár, hozzá karamell/kakaó/mézes tej/vaniliástej/tejeskávé stb

főzelékeknek tápláló a lencse, sárgab, zöldborsó, sóska, spenót, krumpli, zöldbabfőzelék, paradicsomos káposzta stb, sok sok zöldségből finomfőzelék hozzá párolt csirke vagy pulykamell, csirkecomb roston,grillezve, tokányok, májragu stb

egytáléteélnek a húsgombóc szósszal akár spenót/sóska/paradicsom/sajtszósz és főtt krumpli avgy vajaskrumpli ez jobban csusszan:)

tudsz csinálni házi zöldségleveket pl cékla, répa, alma, különféle zöldségekből, banán, kiwi stb

dinnye az jó vitaminpórló, édesbe a szilvás vagy túrósgombóc leöntve cukros tejföllel

lényeg hogy olyat egyél amit szeretsz és lehetőleg minél puhábbat, hígabbat hogy többet tudj belőle enni

2012. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!