Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtt rendkívüli...

Menstruáció előtt rendkívüli gyengeség, szapora szívverés, más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Ez már régóta így megy, csak sokáig nem tudtam, mi az oka, de mostanra kifigyeltem, hogy menstruáció előtt kb 1 héttel elkezdődnek a "frászos napok".Szó szerint...

Gyenge vagyok,ezért gyakran muszáj leülni,sokszor úgy érzem jártányi erőm sincs, sokszor valami belső remegést, reszketést is tapasztalok.És mintha ilyenkor a szivem is kevésbé bírná, szívdobogást, szapora szívverést érzek gyakran, főleg, ha megyek valahova, tehát séta, bevásárlás alkalmával például.Itthon valahogy elvagyok...Persze mindez még szorongást is kelt bennem, ami csak ront a helyzeten, ilyen napokon rettegek kimozdulni.Múltkor is a boltban úgy elkapott a szívdobogás, hogy csodálom, nem ájultam el.

37 éves vagyok.Állítólag pánikbeteg, na de akkor miért csak ezeken a napokon vannak ilyen érzéseim?Ha fizikailag jól vagyok, nem szorongok, akkor elintézek mindent és jobban bírom a strapát.Egy komplett kivizsgáláson túl vagyok, semmi fizikai bajomat nem találták,nem értem ezt!

Most olvastam hogy ligetszépe kapszula jó PMS ellen, már egy hónapja szedem, de ez sem ért semmit.Mit tudnátok ajánlani?Már nagyon idegesítő ez!


2013. jan. 24. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:

miket vizsgáltak nálad?

én azt olvastam,hogy menstruáció előtt a szerotonin szint is változik,ezért aki pánikbeteg az még rosszabbul éli meg ezeket a heteket.

2013. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Volt vérvétel, az összes létező szívvizsgálat, a katéter kivételével.Teljes belső ultrahang, nőgyógyászat, pszichológus, pszichiáter, szemészet.Szóval, tetőtől talpig kivizsgáltak, bétablokkolót szedek, mert időnkét emelkedett a vérnyomásom(menstruáció előtti időszakban a vérnyomásom is meghülyül).A béta blokkolótó jó nekem, sokat segített, mert pár éve sokkal rosszabbul voltam, de akkor nem csak mensi előtt, mostanra viszont a problémáim erre az időszakra korlátozódtak.

Az áter írt nekem dilibogyókat (szorongásoldók), de nem merem szedni,a mellékhatások miatt, meg azért mert megfigyeltem, hogy a nyugtatóktól még idegbetegebb vagyok.

Próbálkoznék alternatív megoldásokkal, meg azon gondolkozom, talán kikönyörögjek egy hormonvizsgálatot?Azon még nem voltam.

2013. jan. 24. 10:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kiderült, hogy mi okozza a problemat?
2013. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
A ligetszépe nem ér semmit, dilettáns orvosok írkálják fel előszerettel, mert ugye ha PMS, akkor bevallottan is megáll a tudomány (nem tudják az okát, bla bla bla). Igazából ha annyira akarnák, tudniuk kellene, de leszarják, mivel az ellést nem befolyásolja, és ettől még ugye lehet vemhes a nőpéldány, és kb mivel a nőgyógyászhoz zömében vemhedzeni járnak a nők, ezek az orvosszerű izék nem a pms és az egyéb problémákra fókuszálnak, hanem kizárólag az ellésre, mert ez hozza a plusz kis borítékot ugye. Szóval őket el is felejtheted ezügyben, nem fognak segíteni, még a női nőgyógyásuok sem. Szerintem amúgy ami segít, az az, ha így időnként koplalásig éhezteted magad, és kicsinálod a szervezeted rengeteg testedzéssel, és fizikai túlterheléssel. Akkor annyira kifárad a szervezet, hogy nem igazán lesz energiája a nyavalyás menszesz előtti szarságokra.
2016. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Találtál valami megoldást?

Nekem szinte teljesen ugyanez a bajom mint Neked, annyi különbséggel, hogy nekem a szülés óta vannak ezek a menzesz előtti rosszullétes problémáim.

Nekem is pánikbetegségre akarják fogni, pedig csak menzesz előtt vagyok ilyen rosszul.

2016. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is ugyan ilyen tüneteim vannak, csak nekem akkor kezdődött, miután abbahagytam a fogamzásgátló szedését. A háziorvos azt mondta pánikroham és rögtön azt kérdezte, hogy a ciklusom rendben van-e, mert ha nem, az okozhat ilyet. Egy évig szedtem a fogamzásgátlót, azóta meg se jött... Voltam nőgyógyásznál is, azt mondta ez természetes (hát persze hogy az...mi mást is mondana), és hogy ez nem okozhat ilyen tüneteket.. Felírt progeszteront, azután megjött, de azóta megint nem. Visszamentem, azt mondta, hogy ez már nem az ő hatáskörük, úgyhogy elküldött hormonvizsgálatra (vérvétel), meg endokrinológushoz, még most fogok csak menni. De én már azt sem tudom mit várjak, egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt, kihez forduljak? Nektek megoldódott ez a problémátok?
2016. aug. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo!

Hormonvizsgalaton mi derült ki? Javult azota?

En jovoheten kapom meg a hormon vervetel eredmenyet.nalam azota se volt valtozas.

2017. ápr. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!