Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minden nőnek van legaláb...

Minden nőnek van legaláb életében egyszer cisztája?

Figyelt kérdés

Nagyon félek ezektől,főleg hasi műtétet nem szeretnék.Azt hallottam nagyon gyakori probléma.De mennyire? Fog.gátló tényleg csökkenti a kockázatot?

L20



2013. jan. 27. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
neem. az a fertőzés, vagy kisebb nemi gondok.
2013. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bár engem isérdekelne, biztos forrásból o.O
2013. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sok nőnek pont a fogamzásgátlótól alakulnak ki. AMugy tényleg gyakori dolog de az esetek 99%-ban nem kell műteni. Sokszor nem is tduja egy lány hogy volt cisztája csak pl késik egy havija és jobban vérzik és ezzel ki is ürül. A legtöbbesetben magától elmulik ha nem akkor gyógyszeres kezelés hatására. Ne félj feleslegesen ilyenektől mert felesleges. Sokkal gyakoribb műtéti ok a HPV fertőzés. Na arra figyelj inkább.
2013. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pont a gyógyszertől na klassz:S
2013. jan. 27. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, fiatal vagy még én a helyedben a HPV elleni védőoltásra koncentrálnék, vagy a rendszeres rákszűrésre. A ciszták miatt ne aggódj, hajlam, adottság kérdése is, nagy részük magától felszívódik. Nekem pont 20 évesen volt egy cisztám, megműtöttek, de 2 év múlva kiújult, megint megműtöttek. Akkor azt hittem, micsoda nagy dolog az, pedig nem. Azóta se jött elő semmi nőgyógyászati bajom, most vagyok 40, szültem 3 gyereket.

A fogamzásgázlót akkor irasd fel, ha szükség van rá, ill. beszéld meg az orvossal, melyik lenne neked a legjobb. Többé-kevésbé megemelik az ösztrogénszintet ezek a gyógyszerek, és a megnövekedett ösztrogénszint elősegítheti pl. a ciszták termelődését is. Az orvos javasolhat neked olyan gyógyszert, ami a lehető legkisebb hormonadagot tartalmazza, vagy javasolhat mást fogamzásgátlásra.

Én ilyen koromban rengeteget olvastam, tájékozódtam, Nők egészségkönyve, mindent tudni akartam, ezért mikor már az első gyermekemet vártam, nagyon sok mindennel tisztában voltam, én nyugodtabb voltam így.

Neked is ezt ajánlom.

2013. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszertől, hanem a fogamzásgátlótól!
2013. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!