Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen, elhúzódó...

Rendszertelen, elhúzódó menstruáció-hova, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Problémáim két éve kezdődtek,elhúzódó akár két hetes ciklusokkal..Folyamatosan kerestem fel orvosokat,és kisebb-nagyobb időre sikerült is megoldani a problémát,nyár óta rendben is volt minden,aztán 10 nap vérzés után,10 nap szüntet és ismét..


Őszintén nem tudom hova forduljak,voltak főorvosnál magánban,sztk-ban,sokak által javasolt Mensmentisben,egy nagyon dicsért doktornőnél....PCO ki van zárva minden leletem és eredményem alapján,szedtem már barátcserjét,Norculutot,Proverát,Ergam cseppeket..teljesen el vagyok keseredve,25 éves vagyok,nem szültem még...

Ha valaki tud javasolni valami készítményt,bármit,orvost,rendelőt,kérem ossza meg.

Köszönöm!!!



2013. jan. 28. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltál endokrinológusnál is vagy csak nőgyógyásznál?
2013. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is a endokrinológust javaslom, ha még nem jártál nála.

Ezenkívül fogamzásgátló tabletta helyre szokta tenni a ciklust.

2013. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem tudsz mást tenni mint endokrinológushoz menni. A mens metis nagyon preciz hely, ha ök nem találtak semmit akkor nem egyszerű az biztos. Peteérésed van?


Előző hozzászóló: A fogamzásgátló nem hozza helyre csak mesterséges ciklust csinál , de az okot nem kezeli écsak elfedi a tüneteket. Az okot kell emgtalálni mert hiába van rendszeres ciklusa a tabletta mellett ha egyszer majd babát akar lehet lesznek gondok, ezért semmit nem ér a tabletta ebből a szempontból. Nála nem tünetileg kell kezelni hanem mgeoldani, kideríteni mi a gond.

2013. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Voltam endokrinológusnál is a Mensmentisben(dr.Breyer Helgánál) illetve egy nőgyógyász-endorkrinológusnál(dr.Szőczei Beáta) is.

Kétszer is készült teljes hormon panel,és normálisak voltak az érékeim,ezért a Mensmentisben is,csak egy Norculutot kaptam júliusban...Annak a hatása ki is tartott idáig..

Fogamzásgátlót egyik orvos sem igazán javasolta,és én sem szeretném csupán felszínesen kezelni,hogy egy-két év múlva,amikor már babát szeretnénk még nagyobb legyen a gond.

Köszönöm az eddigi válaszokat,és várom a továbbiakat

2013. jan. 28. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:

peteérésed van?

Egyébként én ismerek egy olyan nőt akinek sosem volt spontán ciklusa amikor babát arat elment egy stimulációra terhes is lett rögötn és ugyanigy a másodikkal is. Persze ez ritka de van ilyen is. Lehet neked is simán fog sikerülni akár igy is, de lehet hogy kell majd segítség, ez majd kiderül.

2013. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,van peteérésem.

A babaprojekt az még távolabbi(pár év múlva).

Volt olyan orvos,aki azt mondta,hogy ne foglalkozzak vele,ha 2 hétig vérzek,akkor 2 hétig,egy idő után elmúlik.

Csak hát rettentő kényelmetlen,zavaró,hogy egy uszodába-szaunába nem tudok elmenni(max.tamponnal),másrészt szerintem nem is igazán normális..

2013. jan. 28. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:
hát igen nem normális, de ha nem találnak smemit nem tudsz nagyon mit tenni, csak reménykedni hogy majd ha oda jutsz hogy babát szeretnél akkor nem lesz gond. Jó szakemberknél voltál, nem hinném hogy más többet tudna. Egyébkánt a tul gyakori mensire van gyógyszer, elgalábbis egyik bartnőmnek is volt hoyg 2 hetnte jött meg kapott rá valamit és vissza állt rendesre. Szervi oka nincs semmi amugy? myoma, vagy endometriozis vagy bármi ilyen?
2013. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ultrahanggal is vizsgáltak,így se ciszta,se mióma(hála Istennek).

Elvileg a Norolutot,Proverát adják ilyen problémákra(ez pár hónapig,mint legutóbb is rendbe tesz,de utána kezdődik ismét..)

2013. jan. 28. 15:18
 9/10 anonim válasza:

Szia,

Végig olvastam amit írtál. (nem kell arra hagyatkoznod amit irok).

Nekem két éve volt ilyen problémám, végig mentem az általad felsorolt tortúrán. aztán fél év csend, és kezdődött elölről. Most ott állok, hogy PCOS-ban szendvedek, laboreredményekben az IR kizárva, hormonjaim normál tartományban vannak, és mégis ez lett.

Egy évvel később már megjelentek a kis éretlen tüszők. Most kezelnek MErckforminnal, és végre ez által helyre állt a menzeszem, de még nincsen peteérésem.

2013. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem volt stresszes időszakod?
2014. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!