Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet az néha, hogy nem...

Mitől lehet az néha, hogy nem iszok sokat, de fél óránként pisilni kell? Nem felfázás.

Figyelt kérdés

Vannak olyan napjaim, amikor nagyon sokat kell wcre járnom, pedig nem iszok sokat. Nem is tudom honnan jöhet ekkora mennyiség, több litert pisilek pár óra alatt. Amúgy teljesen víz színű ilyenkor. Nincs semmi kellemetlen tünete, szóval biztos hogy nem felfázás.

Főleg reggel és délelőtt szokott ez lenni.

De nem újdonság, már kb 13 éves koromtól kezdve így van. Most 21 éves vagyok, szóval ezek szerint már kiderült volna ennyi év alatt ha betegség lenne nem?

De akkor vajon mitől lehet, hogy szüntessem meg? Mert munkahelyen már nem tudom hogy fogom megoldani az ilyen napokat. Félek hogy emiatt rúgnak ki, szóval ezért kezdek aggódni miatta.


2013. jan. 30. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne egy teljes vér és vizeletvizsgálat.
2013. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy nem iszol. A méreganyagok nem tudnak megfelelően kiürülni. Minél kevesebbet iszol annál inkább kell wc-re járnod. Ez igy első hallásra nem logikus de a cikk nagyon jól leirta, hogy miért van megpróbálom megkeresni Neked. Nemrég olvastam és érthető volt de már pontos mechanizmusra nem emlékszem ami ezt váltja ki. Az viszont biztos, arra emlékszem hogy sokat kell inni és igy előbb utóbb beáll a szervezet a normális gyakoriságra.

Nálam is ez van évek óta. A labor tökéletes. Vizeletben sincs semmi eltérés.

Van egy olyan betegség, hogy hiperaktív húgyhólyag szindróma. Nézz utána google-ben. Nálam a sok cukrozott üditő, kávé meg egyéb vízhajtó dolgok miatt borult fel szerintem a vizháztartás sokat voltam szomjas is és ötpercenként jártam pisilni még akkor is ha alig ittam.

Amúgy nem akarlak megijeszteni de lehet inzulinrezisztencia vagy cukorbetegség is. A felesleges cukrot a vizelettel üríti ki a szervezet ilyenkor.

2013. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet cukorbetegség, vagy ADH probléma is. Orvosi kivizsgálás kell, vér-vizelet. Nem halsz bele egy gyors laborba, és utána többet tudsz majd.
2013. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

sokat kellene innod pedig, hogy tisztán tartsd a hólyagod, valamint nem nagyon jó ha átlátszó mert akkor fehérje hiányt jelez , valamint nagyon sárga sem jó, nekem is szokott lenni átlátszó ha nagyon sokat iszom, lehet nem annyira jó a záróizmod és emiatt kell mindig menni,

a szervezeted nem kap elég folyadékot akkor magától kezdi lebontani a szervezetedről a tápanyagot vagy ház inkább a folyadékokat, így mindig van a hólyagodba valamennyi...

2013. nov. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!