Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Has puffadsás, gyakori hánying...

Has puffadsás, gyakori hányinger, hasmenés? Mi baja lehet anyunak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem dolgozik, látszik, hogy lelki gondjai vannak.

Alig eszik, alig csinál valamit egész nap. Bort nem tudom mostanában mennyit iszik, de azt tudom, hogy nemrég intenzíven ivott.. úgy vélem, hogy még most is, mert csak megveszi valamiért a bort. Ha eszik egy kicsit is, megy utánna hányni, vagy megy a hasa és puffad is.

Menstruációja hol van, hol nem. 37 éves.

Orvoshoz nem szándékozik elmenni. Mi lehet a baja??



2013. febr. 2. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt csak egy orvos tudja megmondani, alapos kivizsgálás után.

Nekem refluxom van, ami a gyomorsavval függ össze, illetve bélmozgási zavarom és ezek okoztak nálam hányingert, hányást, puffadást, görcsöket, illetve hígabb székletet. De ez én vagyok és nem anyukád.

Amúgy sajnálom, hogy ennyire aggódsz érte, ő meg mit sem foglalkozik saját maga egészségével.:(

2013. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mellesleg velünk se nagyon foglalkozik, én 15éves vagyok, öcsém 13.. tehát ennyit róla ! :) De azért aggódunk érte nagyon..

Mamám tud róla, jövőhéten megpróbáljuk szó szerint elrángatni az orvoshoz!

2013. febr. 2. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig el kell mennie orvoshoz, amiket leírtál több betegség tünetei is lehetnek. Pl.: nyombélfekély, IBS, krónikus bélgyulladás, de hasonló tüneteket okoz a tejcukor,lisztérzékenység is. A tünetekből nem lehet megmondani mi a baja,de nagyon fontos lenne tudni,mert kezelni kell!
2013. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszélgessél vele. Kevés ez az információ, amit leírtál. De a tétlenkedás, alkoholizálás, szomorkodás nem sok jóra vezet.
2013. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha elfogy egy palack bor naponta az is okozhatja ezeket a tüneteket. Biztos, hogy ő sem érzi magát jól a bőrében ezért iszik, mert addig jó.Egy pillanatig sem mondom, hogy ez a megoldás, de sajnos most ő ezt találta meg.
2013. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak orvos tudja kideríteni, hogy mi baja van Anyukádnak!
2013. febr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na hétfőn indulunk mamámmal be a Klinikára anyuval! Majd meglátjuk, hogy mit mondanak.. !

Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. febr. 3. 11:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Benn is tartják ma a kórházba.. valami olyasmit mondott mamám telefonba, hogy a májában nem jó a vérkeringés és megáll benne a vér. Azért olyan, mintha fel lenne puffadva a hasa .
2013. febr. 4. 14:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Hallott már valaki ilyesmiről??
2013. febr. 4. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:
A máj keringése romolhat pl. májgyulladás következtében, de alkoholtól is. A cirrhosis)mázsugor) egyik tünete a kialakult ascites(hasvíz),ami a vénás keringés zavarára utal. Ettől olyan nagy anyukád hasa. Sajnos ez már előrehaladott alkoholos májbetegséget jelenthet:(
2013. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!