Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ultrahanggal kimutatható a...

Ultrahanggal kimutatható a méhnyakrák?

Figyelt kérdés

Erős alhasi fájdalommal kerültem be a nőgyógyászati ambulanciára, hüvelyi ultrahangot végeztek, kenetet nem vettek. Ez az ultrahang kimutathatja a méhnyakrákot? Egyébként akkor hólyag-, ill. méhgyulladást állapítottak meg, ám a hosszú antibiotikum-kezelés után még mindig fennáll a panaszom.

Kicsit ideges vagyok, mert a méhnyakrák tünetei közül rengeteget én is tapasztaltam.

Nőgyógyászhoz csak két hét múlva van időpont, addig meg szeretném magamat nyugtatni. :(


2013. febr. 4. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak a felszínes rétegeket érinti addig nem, csak a mintavétellel.
2013. febr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előzőnek.
2013. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Méhnyakrák esetében alhasi fájdalom csak áttét után jelentkezik.In situ(áttét nélküli) méhnyakrák esetén az UH nem jó,ahogy már írták is.A kezdődő méhnyakrák jele a közösülés közbeni fájdalom lehet.
2013. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
és az enyhe vérzés...
2013. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen az is :) azért írtam a

fájdalomról,mert a kérdező azt említette panaszként.

2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Korai stádiumban, ill. rákmegelőző állapotban méhnyakkenetből mutatható ki, súlyosabb esetben már esetleg kolposzkópos vizsgálat vagy feltárás során is látható.


Milyen idős vagy?

Mikor voltál utoljára nőgyógyászati rákszűrésen?

Milyen tüneteket tapasztaltál magadon?

2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


20 éves vagyok, és még soha nem voltam rákszűrésen, nőgyógyászaton is csak az ambulancián. Tudom, hogy hülyeség, és hogy a magam egészségét kockáztattam eddig ezzel, de mivel semmi panaszom nem volt, mindig csak halogattam. Teszem hozzá, köszönhetően a rémtörténeteknek a nőgyógyászokról. Most már tudom, hogy évente legalább egyszer elfogok menni, ha törik, ha szakad.


A legkellemetlenebb közösüléskor az éles fájdalom, a méhem felől. Egy ilyen fájdalommal kezdődött a sürgősségis eset is, csak akkor nem maradt abba. Szintén kellemetlen a folyás, vettem rá Canesten combit, azt hittem gomba lehet, de nem lett jobb, plusz viszkető, égő érzés nincs, és gondolom azt az ambulancián is látta volna a doki. Gyakori vizelési inger, fájdalmas gyakran, derékfájás.

Remélem csak a méh-,hólyaggyuszim nem múlt még el, és ennyi a baj csak.

2013. febr. 6. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:

"de mivel semmi panaszom nem volt, mindig csak halogattam"

A rákszűrésnek (meg egyébként minden fajta szűrésnek) az a lényege, hogy a TÜNETMENTES állapotban vegyék észre a problémát. Ha valakinek már tünetei vannak, akkor igen csak késő. Míg a rákmegelőző állapot felfedezése esetén (ez történik a rákszűrésnél), a gyógyulási esély majdhogynem 100%.


Azért 20 éves korban olyan méhnyakrák, amely már tüneteket okoz (azaz igen előrehaladott állapotú), meglehetősen ritka.


A korai daganatra meg nem igen illenek a tüneteid. Véleményem szerint sokkal valószínűbb, hogy összeszedtél valamilyen fertőzést, amit nem kezeltek ki (hiszen nem mentél orvoshoz), és szépen ráterjedt a méhedre/kismedencédre.

Esetleg hólyaggyulladásod van.


Minél hamarabb fordulj orvoshoz!

2013. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi volt?
2014. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!