Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek megnagyobbodásnak...

T.Angéla kérdése:

Petefészek megnagyobbodásnak mi lehet az oka? Mérte most 46x25 mm. Nem tudom ez nagy baj lehet e? Az orvos a gyulladást kizáta, a mellem megnőtt és a bimbóudvarom is érzékenyek, ez lehet ettől? Vajon mi lehet?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációm egy hetet késett és csak 2 napig tartott nagyon kevés volt. Alhasi fájdalmaim vannak ez lehet a megnövekedett petefészektől? Terhességet nem látott. 2hét múlva kell visszamennem. De addig is várnám a véleményeteket. Mert nem tudom mi lehet velem.
2013. febr. 5. 21:52
 1/3 anonim válasza:
Az egyik kiváltó oka LEHET, az ún. polycystás ovárium szindróma. Rengeteg nőnél jelentkezik. Ebben az esetben nincs tüszőérésed, ezek az éretlen tüszők ott maradnak a petefészekben, megnagyobbodást okozva. Alapvetően ez egy endokrin betegség. Csak hüvelyi ultrahanggal észlelhető...ezért is furcsa hogy nem küldött el az orvosod.
2013. febr. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
annyi még lemaradt, hogyha tényleg ez a PCO alakult ki nálad, pánikra semmi ok..ez nem egy betegség. Kezelési módszere lehet fogamzásgátló, laparaszkópos eljárás, illetve sokszor magától felszívódik. De én a helyedben tuti kiharcolnék egy hüvelyi ultrahangot, lehet nem túl kellemes, de sajnos ha tényleg PCO-d van, és nincs kezelve, más anyagcsere betegségek is kialakulhatnak (lásd inzulin rezisztencia)
2013. febr. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. igen ettől félek én is. de nem értem, az orvost sem. azt mondta ha nem jön meg akkor menjek vissza és kivizsgál. de nekem nagyon tetszik hogy megnagyobodott a petefészkem:/ köszönöm válaszod .
2013. febr. 8. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!