Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki kapott már méhnyakrák...

Ki kapott már méhnyakrák elleni oltást? Lett valmi baja? Megérné beoltatnom magam?

Figyelt kérdés
14/L

2013. febr. 6. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kaptam, bár 19 voltam és semmi bajom nem lett tőle:). Ha előbb lett volna rá pénzem, akkor előbb beoltattam volna magam. Az a fontos, hogy amíg szűz vagy, addig a legjobb beadatni. Meg kell(ene) amúgy előzze egy szűrővizsgálat, de ezt sajnos el szokták felejteni...

Szerintem megéri beoltatni magad, de ezt magadnak kell eldöntened, itt fogsz nemleges választ is kapni, nem sokan rajonganak a védőoltásokért, mert sok rosszat és sok összeesküvés-elméletet lehet hallani és olvasni. :) Illetve anyukáddal is beszéld meg, hiszen gondolom ő fogja fizetni. :)

2013. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntesz, hogy beoltatod magad, attól még szűrő vizsgálatokra ugyanúgy el kell járnod. Mert az oltás csak 60%-os védelmet ad!!!! Akik mellette van azok azt mondják, hogy mivel a négy leggyakoribb HPV ellen véd így hasznos.

Én azt mondom az a 40% nagyon sok! Már mit 40% esély arra, hogy mégis kialakul a betegség!!!

2013. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ezt senki nem is mondja, hogy utána nem kell járni!!! Sőt, ugyanúgy járni kell, mint addig, évente vagy legrosszabb esetben másfél évente! A 40% sok, de sokkal kevesebb, mint a 100%, ezt senki nem tagadhatja...
2013. febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek az őszimte válaszokat! Sokat segítettek! :))
2013. febr. 10. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!