Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezen az internetes oldalon:...

Ezen az internetes oldalon: huvelygombasohatobbe.com/ azt olvastam, hogy csupán házi praktitákkal gyerek játék megszabadulni a hüvelygombától. Valaki olvasta/ismeri ezt?

Figyelt kérdés
Végigolvastam az oldalt, de a végére nem jutottam semmire, mert meg kéne rendelni a könyveket amit ott reklámoznak. Mégis aztmondják nagyon egyszerű és hatásos módszer. Valaki nem tudná elmondani röviden, lényegében mi van benne, anélkül, hogy meg kéne rendelni azokat a könyveket?:/

2013. febr. 11. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, hogy miért nincs értelme otthon kísérletezni a hüvelygombával.

Mivel egyrészt a hüvelygombának számos fajtája van és vizsgálat nélkül még az orvos sem tudja megállapítani, hogy konkrétan melyik van jelen a betegnél. A másik meg, hogy mind a gombás, mind a bakteriális fertőzésnek lehetnek hasonló tünetei és mivel egy hétköznapi ember nem orvos, így nem biztos, hogy meg tudja állapítani biztosra, hogy milyen fertőzéssel van dolga.

Ezért szerintem mindenképpen először orvos, majd tenyésztés és utána kezelés. A kezelésnél már nem vagyok ellene a természetes dolgoknak, mert bizonyított tény, hogy ezek is hatásosak lehetnek. De először biztosra kéne tudni, hogy mivel is van az embernek dolga.

A másik meg, amivel sok nő nem foglalkozik, mert nem tud róla vagy nem akar tudomást venni róla, hogy a hüvelyflóra felborulása nagy mértékben hozzájárul a folyton visszatérő hüvelygombához. És ha az nincs rendben, akkor hiába a természetes gyógymód a gomba ellen, újra meg újra vissza fog jönni.

És nagyon sok orvos ott követi el a hibát, hogy felírja a gombaölő szereket és azzal elintézi a dolgát. Pedig a gombaölő szerek felborítják a hüvelyflóra egyensúlyát és mindenképpen a gombás kezelés lezárásának a flóra helyreállításának kéne hogy legyen. És akkor ha az a flóra valamitől újra fel nem borul, aminek egyébként az egyik lényege, hogy egyfajta védelmet is nyújt a fertőzések ellen, addig nem jön vissza. Illetve ha valaki el nem kapja.

Ha valaki antibiotikumot szed, ha gyakran használ tampont, ha valaki túlzásba viszi az intim tisztálkodást, ezek mind mind elősegítik a hüvelyflóra felbomlását és nem kell csodálkozni, hogy újra gombás fertőzése lesz valakinek.

2013. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Voltam már nőgyógyásznál, fel is írt(egy nem is valami olcsó) hüvelygélt, amit egy hétig kellett használni. Azt mondta ettől minden panaszom megszűnik. Hát, nem mondanám, hogy igaza volt, mert a 7. nap után csak egy kicsit enyhült az egész..

Most voltam beteg, 5 napig antibiotikumot kellett szednem. Valószínűleg emiatt jött elő újra a viszketés.

Én hiszek abba, hogy néhány házi praktikával helyre lehet ezt az egészet állítani:) Régen se voltak gyógyszerek mint most, mégis mindenből meggyógyultak az emberek:))

2013. febr. 11. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is az a baj, hogy nem lehet a természetes praktikákban, természetes gyógymódokban hinni, de azért régen is tudták, hogy mit mivel kell kezelni.

Amúgy meg akinél voltál orvosnál, csinált tenyésztést? Mert ha nem, akkor nem volt alapos? Te visszamentés 7 nap után, miután nem múltak el teljesen a tüneteid?

És ha szedtél antibiotikumot, akkor meg mint már az előbb írtam, nem kell csodálkozni. Felborult a hüvelyflórád, ami gondolom a múltkori kezelés után sem volt helyreállítva.

Én itt nem az orvostudományban kell csalódni, hanem a nem megfelelő orvosban vagy nem megfelelő kezelésben, illetve egy kicsit magadban, mert ha nem jöttél helyre, akkor miért nem mentél vissza?

2013. febr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még tavaly nyáron voltam orvosnál. Miután megcsináltam azt az 1 hetet, igaz hogy nem múlt el rögtön,de enyhült, és később el is múlt. Azóta meg most először jött elő..

Azt ajánlod, újra látogassak el a nőgyógyászhoz?

2013. febr. 11. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jelenleg is vannak panaszaid, akkor igen. Érdemes elmenni.
2013. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!