Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén akinél nincsenek...

Őszintén akinél nincsenek nagyszülők de 2-3 (vagy több) gyerek van anyuka mindenben flottul teljesít (háztartás, gyerekekkel való tanulás játék, főzés, sütés, magára való odafigyelés, apával törődés, tökéletes szexuális élet stb. )?

Figyelt kérdés
Én már egy tiszta csődnek érzem magam, nem vagyok elzárva más emberektől, vannak ismerőseink, barátaink és valahogy mindenkinek olyan tökéletesen megy minden. Én egyszerűen nem tudok a nap 24 órájában minden területet maradéktalanul megoldani. Valami mindig elmarad, ráadásul rangsorolni sem tudom hogy mi lenne a legfontosabb így még összevissza kapkodok is, másnak meg olyan jól flottul megy (látszólag vagy TÉNYLEG?) minden. 3 kicsim van, még nem dolgozok mert a legkisebbel vagyok itthon, de előre félek mi lesz ha még a meló is bejön pluszként. Ha a gyerekekkel is szeretnék foglalkozni (rajz mesélés játék) meg magammal is akkor a mindennapra házi koszt marad el vagy a háztartás csúszik el. Ha ezek mind elvágólag vannak, akkor este 9kor bedőlök az ágyba és apára nem marad idő energia stb.
2013. jan. 27. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen területen az időgazdálkodás alapja, hogy fontosság és sürgősség alapján priorizálni kell a feladatokat.

Írd össze, milyen teendők vannak.

Lesz egy csoport, ami napi szinten elvégzendő (pl. gyerekek napi ellátása, etetés, fürdetés).


Lesz egy másik, ami "jó lenne, de nem muszáj". Pl. a házimunka egy része. A gyereket meg kell naponta etetni, de belefér, ha nincs naponta felmosva.


Illetve aszerint is szét kellene válogatni, hogy melyik napi szintű teendő és melyik ritkább. Bevásárlás, ágyneműcsere, ablakmosás, stb.


Férjed nem szokott semmiben sem segíteni?

2013. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Olyan nincs, hogy valakinek 2-3 gyereke van és nincs segítsége és mindenhol flottul teljesít. Főleg ott, ahol kicsi a gyerekek közti korkülönbség. Aki ezt állítja az nem mond igazat!

Be kell osztani valóban az időt, fontossági sorrendet felállítani, ha az apuka otthon van, akkor persze, segítsen ő is be, sok türelem kell, de ha egy anyuka egyedül van több gyerekkel és minden összejön a feje fölött, akkor igen is van olyan, hogy rendetlenség lesz, ideges lesz és nem lesz annyi türelme abban az időszakban a gyerekekhez, mint normál esetben és nem lesz mindenre ideje, módja, lehetősége.

2013. jan. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ne másokat nézz, én is csodáltam egy anyukát, aki két izgő-mozgó kislánnyal csillogó-villogó háztartást vezetett. Aztán rájöttem, azért, mert a gyerekek csak mellette vannak, de nem vele, és nőnek maguktól, mint a dudva, csak ordít velük, ha rosszat csinálnak - és rosszalkodnak, mert figyelemre volna szükségük. Viszont volt egy igaz mondata: gyerek mellett meg tudsz csinálni bármit, amit akarsz. Én ebből az "akarsz"-ra teszem a hangsúlyt, nem pedig a "bármi"-re. Úgyhogy nem igazán érdekel, ha fut a lakás, majd szépen sorjában meg lesz csinálva, de addig sem kér enni és nem nyafog. Semmi nincs, ha fél nappal később van elmosogatva pl., de a gyerekem most sír és most éhes a párom. Stb.

Különben a többiek sem tökéletesek, ebben biztos vagyok, de mindenki szebbnek és jobbnak akar látszani kívülről, mint amilyen.

2013. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1 es igen így csinálom és úgy érzem a gyerekek kell hogy az elsők legyenek de emiatt szalad a lakás elég gyakran és biztos velem van a baj de én nem tudok olyan fene tudatos meg extra pörgős lenni hogy amikor csak van szabad 10 percem már rohanok felmosni (most is felmoshatnék épp ehelyett itt ülök...jó mondjuk napi fél-1 órát ha netezek akkor sokat mondok inkább akkor "ülök" a gép előtt ha valakivel msn en beszélek (távoli barátok stb.)

A legfontosabb számomra egyértelműen az hogy mindhárommal tudjak időt tölteni és nem csak úgy hogy na akkor ti itt szöszmötöljetek addig anya megfőz/kimos/ takarít stb.

De közben meg szeretném ha tisztaság és rend is lenne meg tudom hogy fontos hogy válogatott dolgokból házi kosztot együnk, meg az is fontos hogy a férjem ne kerüljön leghátra a sorban mert ő is besokall egy idő után gondolom...

2013. jan. 27. 09:43
 5/19 Jégtánc ***** válasza:
73%
Amíg kint éltem Németországban nekünk sem volt segítség.Legközelebbi rokon a volt férjem részéről 800km-re lakott,részemről 1000km.Amíg otthon voltam a két fiammal,valahogy mindig megcsináltam mindent.Vasalásról mondjuk leszoktam a második gyermek után.Nagyobbik fiam óvodába járt,kicsi akkor született.Napközben nem volt gond,akkor takarítottam ,csináltam a dolgom amikor aludt.Azt nem szabad elfelejteni hogy a lakás van értetek,és nem ti a lakásért.Nem takarítok minden nap,tök felesleges.Bevásárlást elintéztem délelőtt a kicsivel.Nagy bevásárlást meg a volt férjem intézte szombatonként ha otthon volt.Nem kell túl bonyolítani a helyzetet.Most a 3-ik babámmal vagyok itthon a fiaim már kamaszok,sok mindenben önállóak.Nálunk rendszeresen a növények locsolása marad el,mert egyszerűen elfelejtjük:) Jól bírják azért:)
2013. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Na de pont ez a rossz meg a baj hogy mindenki valami tökéletesnek akar látszani pedig mindenkinek sokkal könnyebb lenne ha mindenki bevallaná őszintén mi az ami nem biztos hogy annyira 100% tökéletesen megy...

Így csak mindenki azt érzi hogy hú hát ő is meg ő is de tökéletes hogyhogy nekem nem megy.

2013. jan. 27. 09:45
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha a költségvetésbe belefér, akkor bejárónő.


Amúgy miért olyan fontos, hogy csillogjon a lakás?

2013. jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kicsim van. 6 hós és 2,5 éves.Mindegyik itthon van mert nem találtam bölcsit a nagynak.

Németországban élünk így senki segítség nincsen. Nekem eléggé megy. De persze ez elvárás kérdés is. Mit vár el az ember magától?

Elsö gyerek elött dolgoztam, majd mikor otthon maradtam vele azt hittem ezt nem bírom. Sikerült egy lányt szereznem aki heti 1x jött hozzánk.

Aztán jött a tesó elköltöztünk és itt nem találok senkit sem. meglepö de hiába adtam fel hírdetést senki nem jelentkezett. mindenhol csak keresnek segítséget.


Szóval így maradtam. Most már eléggé jól betudom osztani az idöt. Hétfön és pénteken porszívozok mindenhol ha kell felmosok, ekkor áttakarítom a wc-t is. Mindegyik gyerekem eltud egyedül játszani, így ha nem is egyhuzamba de a nap apró részeiben megteszem.

minden nap többszlr össze rámolom a konyhát és áttörölgetem. van mosogató gépünk.

mosást mindig csinálom, van szárító gép így kevesebbet kell vasalnom, nem kell várni míg megszárad a száríton.

vasalni 1-2x vasalok egy héten, ezt a dolgozó-vendégszobában teszem, ahol van a gyerekeknek egy játszósarok csinálva. Ide csak ritkán járunk fel, így örülnek hogy felmehetünk és játszhatnak ott.

fözni nem szeretek, de muszáj, habár csak ránk, mert férjem a munkahelyén eszik. kicsi sok üvegeset kap, a nagy meg imádja a párolt zöldségeket így sokszor csak azt csinálok valami egyszerü hússal.

kinézetemet esténként próbálom meg hétvégén rendbe hozni. mivel nagyon szeretjük a férjemmel egymást így akármikor össze bújunk ezzel nincsen baj.

sok a közös program is, és heti 3x a lányokkal tornára, énekelni járunk.


most pl beteg vagyok és nem várom el hogy az ingek kilegyenek vasalva, de reggel tudtam egy pudingot csinálni, elrakodni a konyhában, és majd a férjem föz ma.

a mosás össze rakása várhat, ahogy az sem zavar hogy takarók a földön fekszenek.

2013. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Heti 1x takarítok szombaton, akkor wc fürdő fertőtlenítés, konyha fertőtlenítés, zsírtalanítás, porszívózás, portörlés, felmosás. Mosást berakom, kiteregetek. Ez egy délelőtt alatt megvan, de közben oda teszem az ebédet is. Ágyat húzok.

Hétköznap este csak elpakolok, felporszívózok. Van egy anyós porszívóm, nag segítség, nincs kábel, mindig kéznél van.


Reggelente korábban kelek, 6-kor, 7 re felöltözöm, kész a smink, haj...

7-kor gyerekek öltöztetése, kakaó 7:40 irány az Ovi, majd 8-ra megyek dolgozni.

Délig dolgozom, majd gyerekek, vásárlás, és haza érünk 2- re. Akkor játszunk, olvasok...4-kor neki állok a vacsinak, két napra főzök. 6-ra haza ér a férjem, akkor játszik kicsit a gyerekekkel, elpakolok, vacsi, porszívózás, gyerekek a férjemmel fürdenek sorra, majd öltöztetem őket, 8-rá mindenki ágyban.

Én akkor a férjemmel DVD-zek, vagy sex. Aztán ha van még egy kis munkám, tíztől éjfélig dolgozom itthon.

Én úgy érzem helyt állom 100%, a férjem is mindig megdícsér, jól nézek ki, finom az étel...

2013. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Aha hát akkor másoknak ezekszerint sikerül:)

Mondjuk 2 gyerekkel még nekem is jobban ment, ez tény. Hogy miért fontos a csillogó lakás? Nem olyan fontos végülis (azontúl hogy nekem persze jó érzés lenne de már lemondtam erről) csak ezt így példaként hoztam fel hogy ahova mi eljárunk ott rend van tisztaság fehér(!) szőnyeg ...na az nálunk hogy nézne ki 2 nap után...Ezt csak ilyen érdekességképp írtam hogy másnál csillogó tisztaság van és nem úgy mint nálam hogy ha tudom hogy jön vki előtte x órát takarítok de spontánul ne essen be senki mert úgy kell átvágnia magát a területen mondjuk.

Minden másnap sport, külön program apával ezek is mind beleférnek nektek? És szex is van heti 3-4 alkalommal legalább? (nem kell persze válaszolni rá csak ugye nem csak a háztartásról írtam)

2013. jan. 27. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!