Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számíthatok a nőgyógyásznál?

Mire számíthatok a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és most fogok először nőgyógyászhoz menni.. Tudom, hogy eléggé későn megyek, de nem volt semmi problémám. Mire számítsak? Milyen vizsgálatokat kérjek? Nem fog lehurrogni az orvos, hogy eddig miért nem mentem? Előre is köszönöm! (szexuálisan aktív vagyok)
2013. febr. 11. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen, ha élsz nemi életet, nincs panaszod, akkor egy rákszűrés nem árt. Mondd neki, hogy rákszűrésre jöttél, akkor is megvizsgál, hogy minden rendben van-e, aztán kenetet vesz. Mindenképpen tudd az utolsó menstruációd időpontját, és szerintem jó, ha szoknyában mész, hogy ne egy szál punciban kelljen rohangálni az öltöző és a vizsgálóasztal között.

Az orvosnak -ha csak külön rá nem kérdez-, nem is kell említened, hogy ez az első vizsgálatod. Elképzelhető, hogy megkérdezi, élsz-e szexuális életet, és hogy mivel védekeztek.


Nem kell aggódni a vizsgálat miatt, fogd fel úgy, mintha egy háziorvoshoz mennél, hiszen ez is hozzátartozik ahhoz, hogy nők vagyunk.

2013. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! És azon gondolkodtam, hogy azt is megnézetném, hogy minden rendben van e odalent, mert egyszer szeretnék majd kisbabát. Megnézi automatikusan vagy kérnem kell??
2013. febr. 11. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mondd azt, hogy csak egy kontrollra és egy rákszűrésre jöttél, akkor biztosan megvizsgál. De rákszűrés előtt is ugyanúgy megvizsgálna szerintem :)
2013. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem mész későn, sőt.

Ha szüz vagy akkor kb 24 éves korodban, ha nemi életet élsz, akkor annak megkezdése után kb 1 évvel illik elmenni dokihoz.

2013. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha keresgélsz videot is találsz nőgyógyászati vizsgálatról.De jobb ha hosszú felsőbe vagy szoknyába mész az valamennyire takar.előbb beszélgenti fogsz az orvossal aztán a vizsgáló ágyhoz kell menned,alul levetköznöd,felfeküdni,kicsit lecsúszni az ágyon és a lábad a lábtartóra helyezni.Az orvos előszőr kézzel szét fogja nyitna a szeméremjakaid és megnézi és a csiklódat is,aztán egy újjába a hüvelyedbe helyezi és kitapogatja a méh fekvését,közben meg nyomkodja a hasad.Ha ezzel végzed egy kacsa nevű fémeszközt vesz elő,ezt behelyezi a méhedbe és szétnyitja és kenetet vesz egy fülpiszkálóhoz hasonló eszközzel ennyi lesz kb.,olyan 10-15 perc beszélgetéssel együtt.Kicsit feszülő érzést érezhetsz amikor a kacsát szétnyitja.
2013. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, ezt olvasd el! :)

2013. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam! Volt kacsa, hüvelyi uh. Remélem, hogy minden rendben van. 3 hét múlva lesz eredmény. Köszönöm a válaszokat! :))
2013. febr. 12. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!