Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt ez már mással is így? A...

Volt ez már mással is így? A kalkulátor szerint 8 hetes kismama vagyok. Ma voltam a nőgyógyásznál, szerinte 6 hetes lehet a terhesség, vagy fejlődési lemaradás van. Mire számíthatok? Félek.

Figyelt kérdés
2009. febr. 10. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 6 hetesen voltam először dokinál azt mondta 5 hetes vagyok és sorolta vagy elhalt vagy nem jól fejlődik vagy késöbb jött össze hát persze én nagyon be pánikoltam hiszen előtte 4 hónappal volt egy vetélésem egy hét múlva kellet volna vissza mennem de 5 nappal késöbb rózsaszín folyásom volt már mindenre felkészültem csak arra nem amit a doki mondott van szívhangja és nagyot nőtt :) azóta is nagyon szépen fejlődik csak 1 héttel kisebbek vagyunk az utolsó mensi idejétől

Ne aggódj simán előfordulhat hogy nem középidőbe hanem késöbb van peteérésed és úgy már nem stimmel a kor a mensi idejéhez

31 hetes

2009. febr. 10. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válasizod. Én is reménykedem, de azért nyugtalanná tett.

Nem tudok aludni. Mostmár dühös is vagyok. Tudja, hogy első baba, hogy volt több veszítésem, miért kellett nyugtalanítson?! Kétszer csinált ultrahangot. Először abortuszról beszélt. Az első gépén nem látta, hogy dobog a szivecske. A másodikan már egyértelmű volt. Miért nem azon nézte már előbb is?!

2009. febr. 10. 02:22
 3/10 A kérdező kommentje:

Két hét a lemaradás.

Neked gratulálok!

2009. febr. 10. 02:24
 4/10 vav22 ***** válasza:
100%

Szia! Én mikor két pozitív teszt után elmentem dokihoz, akkor számítás szerint nyolc hetes voltam. Az orvos meg se kérdezte mikor volt az utolsó mesim, csak csinált egy hasi ultrahangot, közölte, hogy 4-5 hetes lehetek mennyek vissza két hét múlva. Gondolhatod, hogy nem hozzá mentem. Mást nem is mondott. Aztán leközelebbi ultrahangon kiderült, hogy az az orvos, aki mellesleg még papírt sem adott nagyon félrediagnosztizált, négy héttel kisebbnek mondta, de valójában csak két héttel volt kisebb, mint ahogy számoltuk. Valószínüleg később volt peteérésem és később estem teherbe. Ne aggódj! 1-2 hét eltérés sokaknál előfordul! :-)

14 hetes Km

2009. febr. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem tuti, hogy később volt peteérésem, azt is tudom melyik nap, ráadásul tudom mikor szexeltünk utoljára.Mégis a babám 10 nappal kisebb.Hol ide raknak hol oda , mármint a szülés napját.Én is nagyon megijedtem amikor először 2 éttel kissebbnek mondták, de emiatt már nem aggódom.Tudom jól van a babám, és tudom mikor fogant :))

20 heteske

2009. febr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Reméltem, hogy ékeznek ilyen válaszok, mert nagyon akarom hinni, hogy minden rendben.
2009. febr. 10. 08:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a második terhességem és úgy gondoltam elmegyek orvoshoz a 6. hét vége felé mint az elsőnél és addigra már szívverésnek is kell lennie. Az orvos közölte hogy nem is vagyok terhes, még petezsákot sem lát. Másnap egy másik orvoshoz mentem mert nagyon el voltam keseredve hogy mi is van most, ő már látott petezsákot és benne egy 11 mm-es embriót, de nem volt szívverés. A 8. hét elején egy harmadik orvos már látott szívverést de kissebbnek látta az embriót mint lennie kellene, majd visszamentem rá 4 napra a második dokihoz aki megnyugtatott, hogy minden rendben, az embrió megfelelő nagyságú és szívverés is van és pont annyi idős terhes vagyok amennyinek én gondoltam. Ezt csak azért írtam le, hogy ne keseredjél el, sajnos szerintem sokunknak van hasonló története az orvosokkal és lehet érdemes lenne esetleg egy másik dokihoz is elmenned. De persze az is lehet hogy tényleg kicsit késöbb estél teherbe, nem pont a ciklusod közepén volt a peteérésed és akkor fiatalabb a terhesség, de ez nem baj, csak a dokinak meg kellett volna inkább nyugtatnia téged.
2009. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Látom, hogy még mindannyian az első/második trimeszterben vagytok. Én is hasonló helyzetben voltam. Az utolsó menstruációm 2008.04.10-én volt (nem volt rendszeres). Ez alapján január közepén kellett volna szülnöm. A doki az első (6.heti)ultrahang alapján február 3-ra írt ki, és máig még mindig nem szültem meg. Az eredményeim (ctg, méhlepény, babamozgás...) rendben vannak, de engem az idegbaj kerülget. Attól félek, hogy túlhordom a babámat, és valami baja lesz. A doki nyugtatgat, hogy ha akar, jönni fog, de én nagyon aggódom. Ha tudjátok, próbáljátok meg mihamarabb tisztázni a teherbeesés időpontját - akár genetikai uh-val, mert lehet, hogy most még nem tűnik olyan fontosnak az az 1-2 hét, de a végén nagyon sok aggodalomtól óvhatjátok meg magatokat. Az embernek egyébként is minden perce arról szól, hogy mikor tarthatja már a kezében a babóját, de így meg pláne.
2009. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Nálunk is 2 hét diferencia van már a kezdetektől ( én mondjuk azért nem aggódtam, mert szinte biztosra tudtam hogy nem középidőben fogant Babóka, hanem 2 héttel később ) A 12. heti uh-ot fogják mérvadónak tekinteni a méretek alapján ( legalábbis nálunk úgy volt ) és azóta fixen ahhoz van mérve minden, és így minden tökéletes hála égnek. Így nem volt gond az afp mérés időpontjával és a többi vizsgálattal sem. Minden jót nektek is!
2009. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megnyugtató. köszi szépen. voltam egy másik orvosnál is. Megnyugtatott, hogy minden rendben, és szerinte ne a hetekkel foglalkozzunk, örüljünk és ne aggodjunk.

Boldog babavárást mindnyájunknak!

2009. febr. 10. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!