Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van félni valóm, vagy mostmár...

Van félni valóm, vagy mostmár minden rendben?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, legelőször 2007. decemberébe jött meg .. utána évi szintem csak 3× volt meg, ilyen 3-5 haveonta ha megjött akkor is összevissza, most viszont május óta rendszeresen megvan .. legközelebb szeptember 20.-a fele kell megjönnie.. szerintetek mostmár végleg beállt rendesen, vagy keressek fel nőgyógyászt?


(ez a kérdés tudom nem ide való, de akkor már felteszem. a barátommal ez miatt is nem fekszünk le, mert félünk, hogy mivan ha mégsem állt be még rendszeresen, és akkor nem jön meg majd most, és akkor akár hihetjük azt is h terhes vagyok, közbe meg nem.. mit tudnék tenni?!)

bocsi h hosszú lett :)


2009. szept. 6. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy már beállt. Mostmár fölösleges lenne elmenni dokihoz, azt eddig kellett volna megtenni, bár még mindg nem ártana meg, ha megvizsgáltatnád magad.

Nagyon helyesen tettétek, hogy vártatok az elsővel, míg beáll, de szerintem a dokinak a véleményét is meg kéne várnotok.

2009. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

eddig azért nem mentem el, mert ugye írták hogy fiatalabb korban van hogy 1-2 év alatt rendszereződik, és mondtam kivárom ezt az időt, és csak utána, hogyha még akkor sem lesz rendben. most is várok még 2 hónapot. ha megjön rendesen akkor mostmár semmi probléma. remélem :) de ha nem akkor felkeresek egy nőgyógyászt.

meg végülis ez genetika, mert a nagymamám is ugyanilyen beállítottságú volt ebben mint én :)

2009. szept. 6. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 8 év után se állt be, fogamzásgátlót kellett felíratni. Szerintem tényleg keress meg egy orvost.
2009. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy genetikailag öröklődnek egyes dolgok, az biztos, de egyáltalán nem biztos, hogy azért volt eddig rendszertelen a menzid, mert a nagymamádé is az volt! De ha az orvosnak akarsz szerezni egy jó napot, akkor nyugodtan meséld el neki is, persze miután felkerested, amit viszont okvetlenül javaslok. Már hosszab ideje szinte napi jelleggel feljövök az oldalra, és esküszöm, néha szeretném ha a kérdezők a kezem ügyében lennének! Had ne részletezzem, hogy mit is csinálnék némelyikükkel! Te is közéjük tartozol! 16 évesen, hol van az anyukád, nagymamád, idősebb barátnőd, akivel megbeszélhetnéd a dolgaidat? Már régen orvoshoz kellett volna fordulnod, hogy Ő mondja meg mi is történik a szervezetedben, ne pedig találgatásokra alapozd az egészségi állapotodat! Sajnálom, hogy ilyen hangnemet kell, hogy használjak, de mérhetetlenül tud bosszantani, amikor fiatal lányok vadidegenektől kérnek segitséget, és még jobban, amikor tinik irják meg a nagy életbölcsességeiket válaszként. Most pedig irány az orvos, és feltétlenül beszélj vele a tervedről is!
2009. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!