Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló védettsége?

Fogamzásgátló védettsége?

Figyelt kérdés
ha azt irja a doboz h mar elso nap vedettseget ad (amit kotve hiszek), akkor egy het utan mar biztos? Elozo penteken vettem be a menszesz masodik napjan. mirabella fogamzasgatlo.

2013. febr. 15. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havivérzés) első napján kezdje el a Mirabella bevont tabletta szedését. A csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be (ha például pénteken jelentkezett a havivérzés, akkor a "Péntek" feliratút válassza). Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mirabella bevont tablettát. A ciklus 2-5. napján is elkezdheti a gyógyszer szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (mechanikus) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell."


Ez van a betegtájékoztatóban. Javaslom figyelmedbe az utolsó mondatot. Ha a menses második napján vetted be az első szem tabit, akkor egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Szerintem tök egyértelmű, hogy akkor ma telik le az egy hét.

2013. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az orvos egy honapot mondott. Ezert kerdeztem meg itt is.
2013. febr. 15. 08:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Kibírjátok azt az egy hónapot plusz óvszerrel. Ennyit megér a nyugalom. Amógy is minden szedési bibinél kell a kiegészítő védekezés (óvszerezés). Nyilván az első levélnél, még becsúszhat ez-az. Jobb az óvatosság.
2013. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!