Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló védettsége...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló védettsége teljes marad Strepsils és más gyógyszerek szedése mellett?

Figyelt kérdés
2 hétig beteg voltam. Többféle "gyógyszert" is szedtem. Strepsilst szopogattam, Preventant is ettem, torkomra ittam lándzsás útifű szirupot és Wick szirupot is ettem. Természetesen nem egyszerre mindet, csak többet is ki kellett próbálnom mire valami elmulasztotta a köhögésemet. Ezek befolyásolhatják a fogamzásgátló tabletta hatását? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2012. dec. 26. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, rengeteg tapasztalat van ezzel kapcsolatban, amelyeket labori körülmények között ki is vizsgáltak a megfelelő szakemberek, még mielőtt az orvosod akár csak hallott volna erről a gyógyszerről.

Éppen ezért a betegtájékoztatóban is feltüntették, ha figyelmesen elolvasod, benne van, hogy milyen gyógyszerekkel nem szabad együtt szedni a tiédet. Nem azt írják bele, hogy "strepsils" hanem a hatóanyagokat. Aztán előveszed a szedett gyógyszerek papírjait, és megnézed, hogy van-e benne olyan, amit a fogamzásgátlóval együtt nem szabad bevenni.

2012. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Strepsils nem befolyásolja. A többit nem tudom, de ha van valamelyikben orbáncfű vagy antibiotikum az okozhat gondot. nézd meg a betegtájékoztatót és a gyógyszerek összetételét
2012. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 26. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!