Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Extrém súlyos menstruációs...

Extrém súlyos menstruációs panaszok?

Figyelt kérdés
PMDD (Premenstrual dysphoric disorder) illetve ha megjön, extrém görcseim vannak, van hogy mentőt kell hívni mert utcán összeesek. Két héttel a menszesz előtt kezdődnek a tünetek, vagyis gyakorlatilag 28 napból 14ben teljesen használhatatlan vagyok, erős ízületi és végtagfájdalmak, ekcéma, akne bőrtünetek, zabálási roham, idegesség, görcsök, egyszer kétszer sztem szteroid pszichózis is befogyelt. Egyéb mentális tünetek: súlyos depresszió, álmatlanság,(bassza meg reggel 4ig fenn vagyok, mikor másnap időben kelni kell), vagy ágyból nem tudok kikelni egész nap még akkor sem, ha valami fontos lenne aznap. Pedig alapvetően a lustaság az, ami a legtávolabb áll a személyiségemtől. komoly szakmai karrierem tette tönkre ez,így lehetetlen rendesen dolgozni és smagas szintű szellemi teljesítményt nyújtani. mégis ha orvoshoz megyek, csak veszélyes antidepresszánsokat meg fogamzásgátlókat írogatnának fel. Szeretném megkapni komoly, értelmes orvosok elérhetőségét akik nem gyógyszereladást akarnak növelni, hanem mondjuk komolyan venni és kezelni ezt a problémát. Nagyon fontos és sürgős, mert hónapról honapra rosszabbodik a helyzet. nem, nem vagyok rákos, nincs nagyobb baj, igen kivizsgáltattam magam, felesleges ezirányban kérdezősködni. Az a bajom, amit leírtam. Nagyon örülnék bármiféle értelmes segítségnek.

2013. febr. 18. 00:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
en nem vagyok orvos, de ha beteg vagy, marpedig ez nekem eleg komoly betegsegnek tunik, akkor szerintem lassan baratkozz meg a gondolattal hogy gyogyszert kell szedned majd ra. :S de mindenkepp maganorvost keress fel ezzel, oket szokta erdekelni a paciens elegedettsege is es tudsz neki errol beszelni hogy a gyogyszer az utolso amit akarsz. jobbulast!
2013. febr. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Azt javaslom, hogy sürgősen hagyj el minden gabonafélét!!! nagyon sokat fog segíteni!
2013. febr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Illetve szedhetnél magnézium citrát port is.
2013. febr. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló, te TaplalkozasHarcmuvesz vagy?... miért kéne gabonát elhagynia hagyjad már magad. Viszont ettől függetlenül az egészséges táplálkozás/mozgás segít akárkin valamilyen szinten, akármilyen baja van.


Szegény kérdező. Emellett egyébként mit tudsz csinálni? tanulsz/dolgozol? Hány éves vagy, hány éve van ez?

2013. febr. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ma 01:29 en is a harcmuveszre gondoltam rogton :DD
2013. febr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nehéz elfogadni, de sajnos van olyan, amikor az agy is meg tud betegedni, amiről egyáltalán nem tehetsz. Vannak esetek, amikor ezt csak gyógyszerrel lehet kezelni, mert eredete nem lelki, hanem fizikai. Ez esetben nem a gyógyszer (egyáltalán nem biztos, hogy ez antidepresszáns lesz) a veszélyes, hanem maga a betegség, mert röviden és tömören tönkreteszi az életedet (a hozzátartozókét is). Egyedül maradsz, elveszíted az állásodat, elvesztheted a realitás érzékedet, stb. Ez elég nagy baj. Megfelelő kezeléssel azonban sok esetben tünetmentesség elérhető. Tehát helyt fogsz állni az életben és a magánéletben is.

Így a távolból nem lehet diagnózist felállítani, de az látszik, hogy a problémád komplex, nőgyógyászati és pszichiátriai eredetű együtt. Ezt orvosteam szokta kezelni, ha beleegyezel és alkalmas vagy rá, akkor pszichoterápiát is be lehet vonni.

Normális szakembert kell találnod, enélkül nem fog menni. Természetes módszerekkel mindig lehet próbálkozni, de sokszor csak időhúzásra jó.

Javaslom gondold ezeket át és még egyszer tedd fel a kérdést. Igazából mit is szeretnél tudni és kérni tőlünk.

2013. febr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Normális szakemberek elérhetősége érdekel. Van pénzem magánorvosra, ha ez kell ahhoz hogy ne tömjenek tele betiltott hatóanyagú de más néven újra forgalomba hozott májkárosító fogamzásgátlókkal és életveszélyes antidepresszánsokkal. Ez a ne egyél ezt meg ne egyél azt ugyanaz az áltudományos baromság, nem a gabonától vagy éppen a húsevéstől van ez a probléma. Mikor nem ettem gabonát a panaszaim még súlyosabbak voltak szóval erről ennyit. Orvosok elérhetősége érdekel, akik valóban tudják kezelni a problémát és 2 agysejtnél többet hordanak a fejükben. Az eddigi segítséget nagyon köszönöm.
2013. febr. 18. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak azért mert aki elhagyja a gabonát általában megszűnnek a görcsei. A barátnőm se bírta régen fájdalomcsillapító nélkül, most már nem eszik glutént és csak akkor vette észre, hogy megjott neki, aznap :D korábban már előtte is görcsölt. Csomó embernek elmúlt a gabonák elhagyásával a fájdalom ;) neki is:)
2013. febr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A görcsök jelentik a kisebb problémát, azt már cink szedésével tudom kezelni. Mondjuk amíg nem szedtem cinket, 2 napot feküdtem, borzasztó volt.
2013. febr. 18. 12:30
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem rosszabbodott minden mikor elhagytam a gabonát.
2013. febr. 18. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!