Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kis borsó nagyságúduzzanat a...

Kis borsó nagyságúduzzanat a bőr ALATT a hüvely bemenet melett bal oladalon mi ez?

Figyelt kérdés

Holnapra már vam idő pontom nőgyógyászhoz de aggódom hogy mi ez. A duzzanat tegnap este jelent meg és ha hozzá érek fáj illetve ha úgy ülök akkor is érzem, kemény borsó nagyságú, van hőemelkedésem is 37,8

Ha ez segít 20 éves vagyok!

előre bocs a helyes írásért!



2013. febr. 19. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen, mikor Bartholin-mirigy cisztám volt. Mire műtétre kerültem volna, magától elmúlott, mivel az magától is képes elmúlni. Pár nap alatt nagyon nagyra képes megduzzadni, de ha a mirigynek a pici nyílása felszabadul, akkor kilökődik belőle a váladék, ami felgyülemlett és elmúlik.

De persze holnap majd az orvos megmondja, hogy neked mi a bajod. Lehet ugyanez, de lehet valami más.

2013. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bartholin mirigy gyulladás lehet.
2013. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sziasztok!köszönöm a válaszokat!ezt csak műtéttel lehet kezelni ha ez a bajom? Illetve mitől alakulhatott ki?
2013. febr. 19. 17:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban az a bajod, ami nekem volt, vagyis Bartholin mirigy ciszta, akkor elárulom neked az én gyógyulási módomat. Szex.:) Nem vicc, a műtét előtti napok egyikében együtt voltam a férjemmel és utána elkezdett magától lappadni. Ezt elmeséltem az orvosnak is, aki műtét előtt megvizsgált, mivel jeleztem, hogy már nem nagyon van ott a duzzanat és ő mondta, hogy jól tettem. Mármint a szexet.

A Bartholin mirigy azt a célt szolgálja, hogy ez adja a hüvelybemenet nedvességét. És ennek egy nagyon pici nyílása van, ami ha eldugul úgymond, akkor mögötte felgyülemlik egy csomó váladék, ami mellett jelentkezhet akár genny is, attól már begyullad és még jobban beduzzad, fájdalmassá válik.

Ha ez az úgymond dugulás megszűnik, kilökődik a nyíláson keresztül, akkor kitisztul és elmúlik.

De persze nem biztos, hogy ez mindenkinél beválik.:)

2013. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként igen, műtik, mivel alig néhány nap alatt akár egy almanagyságúra is képes megduzzadni és annyira fájdalmassá válni, hogy az ember le sem tud ülni.

Egy rövid kis műtéttel oldják meg.

2013. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az a baj hogy fáj ha szexelni próbálunk... fáj az a kis duzzanat
2013. febr. 19. 17:13
 7/7 anonim válasza:
Nagyon régi poszt de esetleg ha látod irnál hogy mivolt mert hasonloval küzdök köszönöm
2019. júl. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!