Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jott meg a menszeszem 3...

Nem jott meg a menszeszem 3 honapja, most mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A nyaron nagyon sokat fogytam, talan kicsit tul sokat, es akkor 3 es fel honapig nem menstrualtam, aztan utana ujra megjott. Volt 3 menszeszem rendesen 30 naponkent, de most mar 3 honapja megint nem menstrualok. Miert lehet ez? Es ez nagy baj? Vezethet akar mondjuk meddoseghez? Mit csinaljak? Es lecci ne mondjatok h egyek tobbet, kb napi 1300 kcalt eszek, es baromira nem akarok meghizni azok utan h nagy kuszkodesek aran mar lefogytam. Lecci segitsetek es komoly valaszokkal, ne sertesekkel! Elore is koszonom!
2013. febr. 26. 13:52
 1/8 anonim válasza:
hány eves vagy?lehetségesnek tartod a terhességet?(járt benned f@asz?)
2013. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól fogysz vagy attól hízol, ha a bevitt kalóriák száma kevesebb vagy több, mint amennyit a tested felhasznál. Napi 1300 kalóriával nem adod meg neki az alapszükségletet, ezért marad ki a menzeszed.


Alap lenne, hogy sürgősen elmenj egy nőgyógyászhoz/táplálkozási szakértőhöz (vagy mindkettőhöz), aki pontosan el tudja magyarázni ennek a veszélyeit.


Súlyfenntartásra pedig neked kell tudnod, hogy egy nap mennyit mozogsz, milyen gyors az anyagcseréd meg egyáltalán az olyan adatokat, mint magasság, súly, kor. De 1300 kalória minden esetben kevés, egy 15 körüli átlagos magasságú és súlyú lánynak is kell kb. 1700, ha nem sportol.

2013. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
14 eves vagyok es bar nagyon szeretnek orvoshoz, nogyagyoszhoz menni, nem lehetseges. Ezt az egeszet nem mondtam el a szuleimnek, szoval ok nem tudnak rola ugyhogy nem fognak elvinni, magamtol meg nem tudok...:/
2013. febr. 26. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondd el a szüleidnek!
2013. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A szüleid sokkal jobban tudnak segíteni, mint itt bárki más. Legyél velük őszinte, hiszen bennünk bízhatsz a legjobban! :)
2013. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen normális ez, ne idegesítsd magad!

16 éves korodig szinte bármi előfordulhat, az is hogy hónapokra kimarad.

Minek kellene orvoshoz menned? tök fölösleges még.


Persze, ha más problémád lenne, akkor más a helyzet, de ez így rendben van.

2013. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 1300 kcal szerintem is kevés. Mondd el a szüleidnek, és menj orvoshoz!
2013. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány cm vagy és hány kg?


Nőgyógyászhoz 14 évesen egyedül is bátran elmehetsz. Utána kéne járni, lehet akár hormonzavar is. Bár az 1300 kcal elég kevés, szóval inkább az lehet a ludas.


Fejlődésben lévő szervezet vagy, ne akard tönkretenni magad! 2000 kcal a normális napi energiabevitel, ez alá csak akkor kell menni, ha valaki túlsúlyos. Próbáld inkább mozgással fitten tartani magad, mint éhezéssel!

2013. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!