Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy rendbe...

Mit csináljak, hogy rendbe jöjjön a menszeszem? Nem nagyon akarok gyógyszert szedni, úgyhogy ha lehet, akkor valami természetes módot javasoljatok, ha van.

Figyelt kérdés
januárban elég stresszes voltam a vizsgák miatt, plusz rájött az, hogy pont meg akart jönni és ilyenkor teljesen kilátástalannak érzek mindent. vizsga elötti este teljesen kikeltem magamból, fel alá járkáltam órák hosszat, bőgtem mint állat, aludtam vagy 2 órát és mentem vizsgázni. teljesen ki voltam készülve, végül nem is jött meg, csak ilyen pecsételősen. am se jön meg rendszeresen, mindig 2 havonta van meg. de olyankor elég erős szokott lenni. most viszont eltelt majdnem 4 hónap és ugyanez van: csak néhány pecsét, az is csak egy két napig. mit tegyek?
2012. máj. 7. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy a kéthavonta jelentkező menzesz már nem abba a kategóriába tartozik, amit otthon megold az ember.

Valamilyen hormonális problémád van, amit alaposan ki kell vizsgálni. Ha a nőgyógyász nem foglalkozik veled normálisan (mert ált. nem szoktak, csak fogamzásgátlót írnak, ami a tünetet kezeli, nem az okot), akkor endokrinológushoz menj el.

2012. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
na és hormonális probléma okozhat depressziót, hajhullást pl? esetleg elhízást? mert az utóbbi pár évben ez egyre inkább jelen van. egy év alatt felszedtem több mint 10 kilot, a hajam majdnem feleannyi mint volt és mindig levert vagyok. először a kamaszkorra fogtam, gondoltam majd csak vége lesz de nem lett. gondoltam a kamaszkor miatt vagyok olyan depressziós, a hajam meg a stressz miatt hullik, de ez már több mint 3 éve van és nem múlik, akármit csinálok...
2012. máj. 7. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Okozhat bizony, de még mennyire.

Pajzsmirigyprobléma (alulműködés) pl. tipikusan ilyen problémákat okoz. De lehet akár PCOS is. Nem szőrösödsz erősebben mint az átlag? Nincsenek pattanásaid?

Tényleg endokrinológiára menj.

2012. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát elég erősen szőrösödöm, de ez mindig is igy volt. viszont furcsa mód több a pattanásom mint kamaszon. tizenévesen sztem 2 kezemen megszámolnám mennyi volt, most meg állandóan kijönnek...
2012. máj. 7. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Ejjejj...PCOS gyanús. Olvass utána, szerintem magadra ismersz. És még mindig tartom magam ahhoz, hogy endokrinológiára menj.
2012. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát mindenképp megejtem...köszi a segítséget
2012. máj. 7. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!