Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen étrend lenne a megfelel...

Milyen étrend lenne a megfelelő akinek alul működik a pajzsmirigye?

Figyelt kérdés
Nálam már régóta diagnosztizálták ezt a betegséget.Ez miatt meghíztam azóta romokban hever a lelki világom. Szeretnék lefogyni de egyszerűen nem tudom milyen diéta vagy étrend lenne a megfelelő számomra.Nézegettem az internetes oldalakat de konkrétan nem találtam olyan étrendet ami kifejezetten pajzsmirigy alul működő betegeknek lenne.

2013. febr. 27. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért nem találtál,mert nincs ilyen.A betegségedet étrenddel nem tudod gyógyítani.A fogyásod miatt pedig bármelyik fogyókúrás étrend,ami tetszik és esetleg hallottad,h jó hatású megfelel. És természetesen a mozgás is kell.
2013. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rendesen be kell állítani a hormonszintet, majd lehetőleg egy dietetikussal konzultálni az étkezéssel kapcsolatban. Pajzsmirigy aluműködésre nincsen diéta, arra kell ügyelni, hogy jódot tilos fogyasztani, ha autoimmun folyamat okozza a betegségedet.

Egyébként fehérjében gazdag és szénhidrátban szegény étrend kell. Napi ötszöri étkezés, kalóriát, szénhidrátot számolva, mérve. Szénhidrátból max 120-150 gr mehet egy nap. Nálam ami bevált:

reggeli: gyümölcs (kb 2 db) natúr joghurt

ebéd: hús, zöldséggel

uzsonna: 1 fehérjeszelet (jó minőségű és ez az édességet is pótolja)

vacsora: saláta hússal, hallal, vagy tojással 1 natúr joghurt


Ez kb 2 hétig, majd utána lassan felszívódó (tehát alacsony GI értékkel rendelkező szénhidrát) visszavezetése az étrendbe. Tehát ebédre mehet egy ici pici barna rizs, vagy reggelire 1 szelet rozs kenyér.


Cukros étel, pékáru (kenyér sem!) tej, cukros tejtermék szigorúan tilos. Az interneten találsz szénhidrát táblázatot, a kajákat nyersen kell lemérni, majd annak a tömege számít.

Heti 3-szori edzés, egyénre szabott pulzusszámmal, kardio és erősítő elemekkel kombinálva kötelező. Sok sikert, én 20 kg-ot adtam le nem egészen 1 év alatt.

2013. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!