Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sűrgős! Policisztás petefészek...

Sűrgős! Policisztás petefészek szindróma (PCOS)? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az orvosom policisztás petefészek szindrómára gyanakszik, nagy a valószínűsége, hogy igaza van, de még várom vizsgálati eredményeket.Olvasgattam egy picit a témával kapcsolatban ,de kíváncsi vagyok olyanok véleményére, akik hasonló cipőben járnak/jártak.Tényleg nem lehet majd gyerekem? 14 éves vagyok, még ilyen korban is előfordulhat?Elment az élettől a kedvem, nagyon érdekelne mások tapasztalatai, szóval kérem, aki tud segítsen!
2013. febr. 28. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem 10 évesen derült ki. Ez nem kor függő, mivel ez genetikai betegség. Ezzel születtél, valószínűleg örökölted és a te gyereked is örökölni fogja, mivel potenciálisan öröklődik ez a hibás gén. Ne menjen el a kedved az élettől. Endokrinológushoz kell fordulni, ő minden vizsgálatot el tud végezni, ami szükséges. De majd neked is tenned kell az egészségedért, mert kezeletlenül sokat romolhat. Fontos, hogy mik a tüneteid, mivel kell majd kezelni, de ezt majd bízd az endokrinológusra.

Lehet majd gyereket, csak esetleg kicsit nehezebben, de lehet, hogy simán. Még fiatal vagy, sok múlik rajtad. (pl. tilos édességet, cukros dolgokat enni, inni és fehér lisztes pékárukat enni, mert ez súlyosbítja a betegséget és inzulinrerisztenciád is kialakulhat könnyen, ami majdnem cukorbetegség) Mozogj sokat, ne hagyd, hogy meghízz. Sok vizsgálat és ellenőrzés vár majd rád az életben, de ne aggódj, ez nem olyan súlyos betegség, mint ahogy elsőnek szembesül vele az ember. Teljesen kezelhető és kordában tartható orvosokkal és a saját tájékozottságoddal a témában.

2013. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg :) Manapság sajnos egyre elterjedtebb, és elsőre tényleg ijesztő, amiket írnak róla, de ne ijedj meg, vannak lehetőségek!

Ettől még lehet gyereked, én és a nővérem is PCO-sak vagyunk, neki már 3 babája született, én pedig most várom az elsőt (31 éves vagyok). Ráadásul mindketten "spontán", azaz műtét és egyéb kezelések nélkül estünk teherbe. Persze van, akinek sokkal nehezebben jön össze, de ezzel még úgyis ráérsz foglalkozni, a lényeg hogy ettől még lehet majd kisbabád.

Nálam 20 évesen derült ki, hogy ez a problémám, a "terápia" abból állt, hogy fogamzásgátlót kellett szednem évekig, hogy megjöjjön a menstruációm. Szerencsére manapság már vannak olyan orvosok, akik érdemben tudnak foglalkozni ezzel (nálam ez még nem így volt), biztos olvasol majd Dr. Tűű-ről és másokról, akik szép eredményeket értek el. Én csak azt tanácsolom, hogy majd olyan orvost keress, aki az okokkal is foglalkozik, nem csak a tüneteket próbálja elnyomni.

Sok hasznos információt találsz a neten, sok fórum is van, nem vagy egyedül. Az étkezésre tényleg fontos odafigyelni, én sajnos sokat híztam, a bőröm is nagyon pattanásos volt, és háromszor annyit szőrtelenítettem, mint mások, de mára már nagyon jól helyrejöttem. Nekem az arcomra nagyon jó volt a csalántea-kúra. Inkább azt választottam, mint a Roaccutant, amit a bőrgyógyász ajánlott (elég kemény gyógyszer).

Összességében azt tudnám ajánlani, ha beigazolódik a PCO-d, hogy keress jó orvost, figyelj az étkezésre (érdemes utánaolvasni a Szendi Gábor-féle megoldásnak) és ha hiszel benne, a lelki okok kutatásával is előbbre juthat az ember.

2013. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Voltam már endokrinológushoz,meg már volt egy csomó vizsgálat is, meg még most is volt egy, és várom az eredményeket, mert így még az endokrinológus sem tud pontos diagnózist adni. Nem vagyok kövér,meg amúgy is elég sokat fogytam, amióta elkezdtük a vizsgálatokat.

Egyébként ha tényleg örökölhető ez a betegség,akkor szerintem nem lenne valami jó ötlet gyereket szűlni,mert akkor szegénykének is csak problémát csinálok :(

2013. febr. 28. 16:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Húú 2.válaszoló neked is nagyon köszönöm a válaszod! Egyébként nekem először hirsutismusra gyanakodtak,de most már azt mondták,hogy az nem lehet.Elég kellemetlen ez az egész hormonzavar,ezért is nem akarnám,hogy a gyerekem is ebben szenvedjen...
2013. febr. 28. 16:36
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Igaz, hogy a PCOS-ra való hajlam öröklődik, de korántsem biztos, hogy a szindróma ki is alakul a gyermeknél. Csak ezért nem érdemes "elszalasztani" egy életet. De majd eldöntöd, ha eljön az ideje :)
2013. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nos, igen...még van egy csomó időm a gyerekeken gondolkozni,még én is szinte gyerek vagyok, de valahogy mindig is ez ösztönzött engem,és amikor megtudtam,hogy mit mondott az orvos picit depressziós is lettem,de most már jó,mert látom,hogy van remény :))
2013. febr. 28. 17:26
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha ilyen korán kiderül, akkor sokkal jobbak az esélyeid, plusz mint ahogy az előttem szólók mondták, még ha később is bukkanak rá, akkor is bejöhet a baba. Én is teljesen befordultam, amikor kiderült + nekem rájött az inzulin-rezisztencia (elég rossz inzulin értékkel) de szedem a gyógyszert, rendesen csinálom a diétát, most nézek valami sportot amit szeretnék is csinálni, és próbálok pozitívan hozzáállni. 8 éve PCOS-es hölgy azt mesélte nekem a váróban, hogy vele mennyi jót tett hogy ilyene van, mert hogy a diétával milyen egészséges lett stb. persze nem egy égi áldás, de ha így fogjuk fel, máris sokkal jobb színben tűnik a dolog. :)
2013. márc. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Igazából próbálom pozitívan nézni a dolgokat,sportolni fogok én is :) Vannak sokkal komolyabb betegségek is.Most már picit megnyugodtam.Még mindig várom a vizsgálatok eredményeit,szóval még lehet reménykedni,hogy nem vagyok PCOS-s,de ha igen,az sem baj,kibírom :))
2013. márc. 2. 19:58
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálam is policisztás petefészkeket állapított meg az orvos.Gyógyszert szedek alapból.

De nekem nincs semmibaj a bőrömmel,sőt nagyon szép,semmi pattanás,meg ilyesmi nincs rajta.

Hízékony sem vagyok annyira,és szőrösödés sincs nálam....

Akkor mitől van PCOS-em??

2013. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bogyi23 válasza:
sziasztok! sajnos én is pco-s vagyok.. tegnap derült ki,ugyanis késett a vérzésem és csináltam terhességi tesztet ami halvány pozitiv lett,elmentem a nögyogyászhoz és hüvelyi ultrahangot csinált csak annyit mondott,h U-HA.. hát kértem,h mondja már el,h mi a gondd,és akkor közölte h PCO-m van,kérdeztem,h az micsoda és csak annyi választ kaptam,h nézzem meg a Googleba.. na hát ez engem kiakaszt. hogy mondhatnak ilyet??? ahogy én utannanéztem itt a neten,mert ugye máshol nm kaptam felvilágositast hát szerintem ezt kezelni kellene vagy valamit kezdeni,nem értem mért nem küldenek további vizsgalatokra,mért küldtek haza. ki vagyok akadva,jövö hét pénteken megyek egy másik orvoshoz reménykedek benne,h idejében elcsipjük és kezelni tudjuk majd ezt. nekem soha nem volt semmi féle vérzészavarom eddig max 7 nap votl amit késett, viszont most dec-januárban fogamzásgátlot szedtem,de csak egy honapig abbahagytam,mert fajt a fejem töle,és abbahagytam, nem jött meg utanna a vérzésem elentem dokihoz akkor még a hüvelyi uh-on pco-nak nyoma sem volt kaptam norcolutot és megjött a vérzés. most hogy késett megint és halvány pozitivat teszteltem igy kerültem ujra a dokihoz. :(:( el vagyok keseredve,de látom,h sokan vagyunk és hogy kordában tartható ez a betegség..
2013. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!