Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemsokára műtenek petefészek...

Kitty1977 kérdése:

Nemsokára műtenek petefészek cisztával altatásban, iszonyúan félek, volt már valakinek ilyesmi műtétje? Mi történik a műtét előtt, hashajtó, katéter, tényleg kikötözik a lábaimat a műtét alatt és tubussal a számban fogok felébredni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A tubust kiszedik az ébresztés elött még hacsak nem indokolt, hogy bent maradjon. Mindenkit kikötöznek minden műtétnél. Kezet is, lábat is. Katétert nem tudom raknak-e.
2013. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Úgy mentem be, hogy laparoszkópia lesz, és mikor már kikötözve feküdtem, akkor bejött a doki, és közölte, hogy átnézte még egyszer a leleteimet, és úgy döntött, hogy mégis inkább felvág.

Előző este bementem, leborotváltak, kétszer adtak beöntést. Másnap reggel kaptam egy dormicumot, attól kicsit elkábultam. Jöttek értem a kocsival, mondtam, hogy tudok járni, röhögtek, hogy csak feküdjek fel. Betoltak a műtőbe, áttettek a műtőasztalra. Betették a katétert, aztán jött az orvos. Rám tették a maszkot, és nem emlékszem semmi másra.

Az intenzíven ébredtem. Mindkét oldalamon öklendezett egy-egy beteg, de én jól voltam, csak fájt a sebem, de időnként adtak intravénásan fájdalomcsillapítót, és attól úgy éreztem magam, mintha be lennék rúgva.

Másnap reggel kivették a katétert, és átmehettem a rendes kórterembe.

2013. febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

inkább lelkileg rossz, nem a fájdalom miatt.

Műtősfiú, borotválás, meztelenkedés, feltesznek, kikötöznek, azutén én elaludtam és a kórterem ben ébredtem...

2013. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18 évesen volt petefészek cisztám 1éve és nem kaptam beöntést. nem volt a számba tubus mikor felkeltem. az érzés volt rossz hogy ott az orvos, asszisztens és ők látják ott lent.... 2szer műtöttek mert elsőre nem tudták leszívni be volt tokosodva nagyon. nem kellemes műtét az biztos.
2013. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ffighter92 válasza:
Szia! Nekem 3 napja volt laparoszkopias mutetem. Nem volt tervezett. Szerdan delutan mentem vizsgalatra, es bent is kellett maradnom. A mutet elott kaptam infuziot es egy injekciot is. Ettol mar elkabultam. Bevittek a mutobe, ott ujra bekotottek egy infuziot es kozben leszijaztak a labam. Es kepszakadas. A katetert es a tubust akkor raktak be, amikor mar aludtam. A katetert masnap reggel vettek ki. Nem kell felni, mindenki nagyon figyel a betegre. A mutet utan nekem nem fajt semmim, rogton kaptam fajdalomcsillapitokat. Masnap mar tudtam mozogni, maszkalni. Szerencsere csak a koldokomnel levo seb faj (ez a "legnagyobb"), de kibirhato.
2013. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Túl vagyok rajta, már a varratokat is kiszedték. :)
2013. márc. 25. 09:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen volt? mire emlékszel?
2013. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát előző este kellett befeküdnöm, este egy hashajtó, másnap reggel egy hashajtó. Fel kellett venni a csini ruhát, bevenni a nyugtatót és nyugiba feküdni míg érted jött a betegszállító. Betoltak a műtőbe, de addigra a nyugtató már rendesen kiütött, emlékszem ahogy kikötöznek, bekötik a branült, és ennyi. Nem volt olyan vészes mint amennyire féltem tőle.
2013. márc. 29. 12:16
 9/10 anonim ***** válasza:
a lényeg h túl vagy rajta :)
2013. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, de még nincs meg a citológia.
2013. márc. 31. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!