Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felszívódhat a dermoid ciszta...

Felszívódhat a dermoid ciszta a petefészkemben?

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, és kb egy 3cm-es dermoid cisztát diagnosztizáltak a bal petefészkemben. Nagyon el voltam keseredve, de azt mondta a doki, hogy menjek vissza áprilisban, hátha addigra már a menzesszel együtt eltávozik. Azt olvastam, hogy a dermoid cisztát feltétlenül műteni kell. Ez biztos vagy van esély arra, hogy elmúlik? Veszélyesebb mint egy "sima" ciszta? 18/L

2013. febr. 21. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dermoid ciszta nem múlik el. Akkor múlhat el, ha mégsem dermoid ciszta.
2013. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A dokid abban bízik, hogy esetleg mégsem dermoid ciszta. Az ultrahangon nem mindig tudják pontosan megítélni, mi van odabent. Én is produkáltam már egyébként olyat, amit elvileg műteni kellett volna (nagyobb cisztában is voltak ciszták, állítólag rákgyanús volt), mégis adtak haladékot, és elmúlt. Úgy tűnik, nem az volt, ami elsőnek látszott :) Ha viszont tényleg dermoid, akkor jó eséllyel tényleg műtét lesz. De ezt már laparoszkóppal csinálják, csak egy kicsi vágás, pár nap lábadozás, és kész :) Legalábbis egy barátnőmet egyáltalán nem viselte meg.
2013. febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, a másodiknak igaza van. Én is pont ugyanerre akartam kilyukadni, csak kicsit rövidebb voltam:DD

Igazából az UH-n a doki csak szürke, fehér meg fekete foltokat lát, és a színekből próbál következtetni az adott dolog szerkezetére. De biztosat nem tud mondani.

Nekem is volt olyan cisztám, amire azt mondták, hogy műteni kell, mert nem múlik el (csokoládéciszta). A saját dokim azt mondta várjunk egy hónapot, és elmúlt, így hát mégsem az volt.

De ha nem múlik, akkor mindenképpen műteni kell.

2013. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ez hatással lesz a fogamzóképességemre? Gátolja majd a teherbeesést, ha mégis műtenek?
2013. febr. 21. 22:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát alapvetően műtétnél törekednek arra, hogy megtartsák a petefészek normális részét. 3 cm nem olyan nagy, szerintem nem lesz gond. Ha mégis el kell távolítani az egyik petefészket, akkor sincsen nagy gáz azért. A másik átveszi a funkcióját.
2013. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És mitől alakulhatott ez ki?

Remélem, hogy minden rendben lesz... nem akarok ennél több cisztát. Ez is túl sok. De próbálom inkább kizárni. Egyébként köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 21. 22:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Dermoid ciszta, csokoládéciszta = méhnyálkahártya darab rossz helyen, jelen esetben a petefészekben. A fogamzóképességet csak annyiban gátolhatja, hogy esetleg ilyen darabkák máshol is lehetnek = endometriózis. Ha mégis laparoszkóp lesz, próbáld megfűzni a dokid, hogy ha már amúgy is bekukucskál, nézzen körül, talál-e máshol is nem odavaló méhnyálkahártya szigeteket. De csak akkor gondolj erre, ha nem múlik el. Tudom, könnyű mondani :( Milyen a mensid? Fájdalmas nagyon?
2013. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: NEM! A dermoid ciszta nem ugyanaz, mint a csokoládéciszta. Teljesen más a kettő! Közük sincsen egymáshoz!
2013. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van... a kérdés tényleg a dermoid cisztáról szól, az én fejemben meg a csoki volt... aztán jól bekevertem a válaszaimmal :( Bocsi, kérdező, ne haragudj!A dermoid ciszta: a magzatfejlődés során alakul ki, sejtmaradványokból jön létre. Amit leírtam korábban az endometriózisról, az meg a csokoládé.
2013. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is dermoid cisztám volt, de hogy dermoid, az csak a műtétnél derült ki. Hajszálak és körömdarabkák voltak benne. Már serdülőkoromban diagnosztizálták a diónyi cisztát nekem is a bal oldali petefészkemnél, erős vérzéseket és görcsöket okozott. Végül is 38 éves koromban vették ki, de akkor már akkora volt, mint a méhem. Egyébként a petefészkemet nem kellett kivenni, mert nem benne volt a ciszta, hanem mellette vagy rajta.
2013. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!