Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elhiszi valaki, hogy ez normális?

Elhiszi valaki, hogy ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


22 éves vagyok, kb. 17 éves koromig semmi gond nem volt a menstruációmmal, meg sem éreztem. Aztán, kb. a szexuális életem megkezdésével egyidőben a menzeszek kezdtek elviselhetetlenné válni:

- hasmenés (bár inkább a görcsös fajta)

- hányás

- láz, hideg/meleg rázás

- elviselhetetlen fájdalom

- nagyon erős vérzés


Gyakorlatilag az első 2 napban semmit nem tudok csinálni. Azt vettem észre, hogy talán lehet valami összefüggés a szex és eközött, mert még most is előfordul, hogy nem érzem és semmilyen tünetem sincs, még a hangulatomat sem befolyásolja, és a vér is sokkal kevesebb. Szerintem ennek kéne a normálisnak lennie.


Több orvosnál is voltam, de azon kívül, hogy felírtak gyógyszereket, nem csináltak semmit. Viszont én nem vagyok hajlandó fájdalomcsillapítón élni és nem tudom elhinni, hogy ez normális lenne.


A dokik még jöttek azzal, hogy majd a szülés segít - igen ám, de én nagyon nem akarok szülni jelenleg -, meg a fogamzásgátló, amit meg más okból nem szeretnék szedni.


Igazából már feladtam, hogy valaha is megtudom, hogy mitől van ez (én utánaolvastam, és a legvalószínűbbnek az endometriózist találtam).


Valahogy nem tudom elképzelni, hogy emögött ne legyen egészségügyi probléma, márpedig a legtöbb orvos ezt sulykolja...


2013. márc. 4. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Hát pedig vmikor tényleg nincsen. De lehet endometriózis is akár. Csak azt meg nem egyszerű diagnosztizálni. Ugyanis az egyetlen biztos módszer rá a laparoszkópia vagy laparotómia. És csak úgy nem fognak minden görcsölős nőt felvágni emiatt.
2013. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem a tünetek eléggé a TSS-re emlékeztetnek.
2013. márc. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy elég gyakori betegség. Legalább felvethették volna, mintha keresnék a megoldást, de inkább csak elküldtek.

De nem az orvosokat akarom bántani, csak nem tudom elképzelni sem, hogy hogy alakulhattak volna biológiailag úgy a dolgok, hogy így kiüssék a nőket... (Mert azt is olvastam, hogy a fájdalmak nagyon, de nagyon gyakoriak.)

2013. márc. 4. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg utalhat endora. Arra a legjob kezelés annak aki nem akar még gyereket aza a fogamzásgátló szedése egyfolytában évi két szünettel, menstruációval. A másik ami sokat segít az endo diéta. Ezt kipróbálhatod a diganózis nélkül is és ha javul már megérte. Veszteni valód nincs vele. De ne 2 hét alatt várj csodát. Egyik közeli kolleganőm szenved vele, öt műtötték kétszer feleselegsen amire kiderült végre hogy ez a baja ez 4 évébe került. Pontos diagnózist viszont csak szövettannal lehet felállítani.

Azért mindenképp próbálj meg keresni lelkiismeretes orovost, ne add fel mert nagyon valószínű hogy nem normális a dolog. A másik hoygha tényleg endo akkor viszont el kell gondolkoznod a gyerek vállaláson mivel sajnos ahogy megy az idő egyre kisebb lesz az esélyed rá hogy sikerülhet és hogy ki tudj hordani egy gyereket. Huszonéves korban ha kiderül általában mondják is a betgeknek hogy pár éven belül muszáj szülni mert késöbb nagyon kevés rá az esély:(

2013. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!