Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mko-i ovarium átlagosnál...

Mko-i ovarium átlagosnál nagyobb multicystikus echoszerk. Ez mit jelenthet? Remélem nem nagy gond, mert babát szeretnénk a párommal! Köszönöm a segitséget előre is!

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mind két oldali petefészek nagyobb, sok ciszta van benne.



PCOS betegségre utalhat, ha szabálytalan ciklus mellett ez az UH lelet.

2013. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. viszont a

diagnosis: Amenorrhoea, k.m.n

2013. márc. 6. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Vérzéshiány külön megjelölés nélkül / k.m.n./

Ezek szerint sokszor hosszabb időre kimarad a menzeszed.

2013. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sok cisztám van??? és ettől függetlenül ha ezt kezelik lehetek terhes mert babát tevezünk a párommal és 24 éves vagyok félek
2013. márc. 6. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol tartasz a kivizsgálásban. Ha csak UH volt eddig akkor lesz még labor vizsgálat is. PCOS-oknál gyakran van inzulin rezisztencia. Ezt is nézni kell, jó endokrinológus kell hozzá, nem csak a nőgyógyász. Ha van túlsúly azt mindenképp le kellene adni, az nagyban segíti a teherbeesést valamint a terhesség megmaradását.



Elég sok mindent leírnak róla ezekben a cikkekben:


[link]


[link]

2013. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs túl súlyom, egy átlagos testsúlyom van, ezzel semmi probléma, viszont volt szeptemberben polip eltávolitásom, azóta semmi gond nem volt, a rendszertelen menstruáció viszont tizen éves korom óta fenn áll, fogamzásgátlót szedtem 3 évig augusztusban hagytam abba,és azóta megint rendszertelen..az ultrahang óta nem voltam még sehol. ez még jelenthet komolyabb bajt is? rákszűrésem volt szeptemberben, vér vétel, minden volt a polip műtét miatt
2013. márc. 6. 20:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre, hogy van-e komolyabb baj a nőgyógyász válaszolhat, ha minden vizsgálati eredményed megvan.
2013. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De maga amit irtam ez tuti azt jelenti hogy vannak cisztáim? és a petefészek átlagosnál nagyobb? ez nem jelent problémát ugye ???
2013. márc. 6. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne semmi gond, akkor azt írták volna, hogy mko ovarium norm. szerkezetű. További nőgyógyászati vizsgálat szükséges, / főleg hormonok és inzulin szint/és ahogy írtam ő mondja meg, hogy mi a teendő. Ez az UH lelet felveti a gyanút, hogy PCOS vagy.
2013. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!