Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Aggódok .

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok.

10 éves koromban jött meg először,azóta 1 évig megvolt,utána 2 évig nem,majd megint volt megint nem.. 15 éves koromban fél évig normálisan megjött. kb fél éve kapok qlaira foggátlót,nem csak a védekezés szempontjából,hanem azt mondta az orvos hogy ez beállítja reméljük.. noss. fél éve szedem kb. első 2 hónap szépe megjött amikor a piroshoz értem,3 hónap kimaradt. ( nem tudtam mit csináljak,terhes nem lehettem,védekeztünk óvszerrel,és ugye a gyógyszer) de csináltam tesztet,negatív volt mindegyik.. na a lényeg: ma megjött,nem volt előjele mint szokott. csak reggel felkeltem és véreztem,azután erős görcsök.. mintha vágnának vagy nem is tudom mihez hasonlítani:S

nem sok,eléggé világos,halvány. elmentünk vásárolni ( nem erőltettem meg magamat,mert én vezettem szóval azon kívül h nyomtam a pedált,meg ilyenek semmi mást nem csináltam,csak járkáltam még pluszba..) és éreztem mintha átáztam volna,siettünk haza és amikor megnéztem nem is tudom hogy minek nevezzem.. mintha ilyen cafatok lettek volna,vagy mintha egy gyerek szakadt volna ki belőlem vagy nem is tudom hogy mihez hasonlítsam..:S elég nagy darabok voltak.. valamelyik nagyon véres vörös,vmelyik sima bőr színű.. ez az ami leválik mindenhónapban? azaz le kellene?

anyuék azt mondták normális. március 17-én van időpontom akkor tudok menni orvoshoz. lehet azért mert nem volt meg sokáig és most így lesz? már vettem be erős gyógyszert is most jobb de nem tudom mi lesz így velem..:S ja és elne felejtsem. a piros tablettát 15-én kellett volna h bevegyem,szóval akkor kellett volna hogy megjöjjön,de hamarabb jött meg.. és vajon meddig fog tartani hogy ilyen sokáig nem volt?:S 4 nap van még a piros tablettáig.. bocsi hogy hosszú lett,de kicsit megvagyok ijedve mert nem nagyon volt soha menstruációm.. így nem tudom h mit hogy.. :S szerintetek kell aggódnom? vagy normál ez az egész? az egész családban a nőknél hormon problémák vannak,és voltak.. lehet örököltem valamit. vagy lehet ciszta? van okom bármire is? Köszönöm a válaszokat,és bocsi hogy hosszú lett :)

További szép napot mindenkinek!:)


2013. márc. 11. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Erős,szövetdarabkákkal teli vérzés szokott lenni vetéléskor(de akkor a teszteknek pozitívnak kellett vna lenniük),myoma esetén(de ahhoz még fiatal vagy),illetve lehet attól is,h nagyon megvastagodott a nyálkahártya.Neked remélhetőleg ez a problémád,de az a gyógyszer nem jó amit szed,ha ilyen kimaradások vannak mellette. Váltani kell gyógyszert,de ezt a nőgyógyász úgyis elmondja majd.
2013. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos a probléma ott kezdődik, hogy a gondodra (a menzesz hiányára) kivizsgálás nélkül fogamzásgátlót adta.

Remélem tudod, hogy a fogamzásgátló nem gyógyítja meg a problémát. Egyszerűen azért lesz mellette rendszeres a vérzés (elvileg ugye, de nálad még ez sem működik), mert bizonyos időközönként megvonod a hormont a szervezetedtől, amit előtte a tabival adagoltál. Erre reagál a szervezet vérzéssel.

Szóval ezzel nem oldotta meg a gondot, csak elfedte. Keress egy normális orvost, aki kivizsgál, és normálisan kezel. Lehetőleg endokrinológust, mert a nőgyógyászok 90%-a hasonlóan barom.

2013. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kivizsgált. akkor azt mondta h hormon probléma, kikérdezett minden,családi dolgokat is h van-e valakinek stb stb stb. hosszú lenne leírni. azt mondta próbáljuk meg a foggátlót..

18-án megyek orvoshoz.. szóval ott megtudom h mi van.. de mégis aggódok. :S vajon meddig tart majd szerintetek a menzesz?

2013. márc. 11. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!