Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az inzulin szint nagyon rossz?

Ez az inzulin szint nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az inzulin eredményeim a következőek: éhgyomri érték 6.09, a 60'-es 84.3, a 120'-es 94.5. Tudom, hogy magas, de szerintetek nagyon rossz a helyzet? Holnap megyek vissza az orvoshoz.

2013. márc. 18. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Lényegesen le tudod csökkenteni egy egyszerű módszerrel. A csodaszer neve: FAHÉJ! /őrölt/Egy csomag 69.-ft. /Lidl/, amelyből minden étkezés után vegyél be egy pupozott kávéskanállal. Jobb egészséget!
2013. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez elég komoly Inzulin rezisztencia. Az éhgyomrinak 5 alatt kéne lennie a 120 percesenek pedig 25 alatt a teherbeeséséhez. Sajnos vannak akik az 120 percesnél az 50-et tartják referencia határnak de az téves, elavult nézet. Ezt csak azért mondom hogyha az orvosod azzal ámitana hogy ez nem vészes, bár még az 50-nek is majdnema duplája. Kezelése gyógyszer, mozgás és diéta. DE el fogják mondani, ha nem akkor irj privit és tudok mondnai oldalakat ahol tudnak segíteni meg én is tudok modnani róla.
2013. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen. Ő is elég komolynak mondta a dolgot, pontosabban csak írta, mert holnap megyek hozzá személyesen. Csak azt nem értem, hogy van peteérésem, a hormonjaim is rendben vannak, és mégis ilyen magas az inzulin. El vagyok keseredve nagyon...hogy lesz ebből baba? :( Bár nem pont most tervezzük, de 1-2 éven belül igen. Azért sokaknak sikerül a baba, akiknek ilyenjük van, ugye?
2013. márc. 18. 10:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is első, de őszintén szólva picit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. :)
2013. márc. 18. 10:19
 5/7 anonim ***** válasza:

A ukorbetegeknek tényleg ajánlott a több fahéj fogyastás de sajnos ezen az IR dolgon az nem változtatna sokat.

Attól hogy van peteérésed még nem biztos hogy rendesen érik meg, lehet hogy nem érik meg teljesen vagy nem reped meg rendesen. A másik hogy a hormonális háttér nem engedi a beágyazódást még ha meg is termékenyülne. Ha kezelve van ez a betegség akkor lesz baba. AMint rendbe jönnek az eredmények. sokan természetes úton esnek teherbe, de van akinek még a kezeleés mellett is kell segítség hozzá. Ezt az rovosok sem értik hogy van akinek mért jön össze természetes úton valakinek meg mért nem, már ha rendben van az IR. A hormonok jók... Hát emmellett az inzlin mellett nem hiszem hogy az LH, FSH annyira rendben lenne. Lehet épp ezért küldött el terhelésre. Attól hogy ezek a hormonok a normális tartmoányban vannak, még lehet rosssz az aráanuyk. pl a teherbeeséshez ennek a két hormonnak 2 körül kell lennie és 1:1 arányban. A referencia tartomány ennél jóval nagyobb. Na meg válozik a ciklus alatt. Jó is ha nem rögötn akartok babaát, mert ez a szint több hónap amire rendeződik. Tulsúlyos vagy? Policiszták vannak a petefészkeiden?

2013. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyáltalán túlsúlyos szerencsére. Ciszták viszont vannak sajnos. Hajam nem hullik, nem szőrösödök, pattanások néha-néha vannak. Úgy látom elég bonyolult dolog ez. Nem értem, miért mondta akkor az orvosom, hogy a hormonok rendben vannak. Kicsit beparáztam most ettől a dologtól, legnagyobb félelmem, hogy nem fog sikerülni a baba. Tudom, hogy nem kellene előre ráparázni erre, de sajnos ilyen vagyok... mindenesetre mindent meg fogok tenni, hogy helyreálljon az inzulinszintem.
2013. márc. 18. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! A fahéjat nem véletlenül ajánlottam. A férjem cukorbeteg. Mindent kipróbáltunk; egyedül ez vált be a gyógyszer mellett.
2013. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!