Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az nagyon rossz ha az éhomi...

Az nagyon rossz ha az éhomi inzulin értékem 77?

Figyelt kérdés

Gondolom hogy az,mert 25 volt a referenciatartomány felső határa,terhelést már nem is csináltak,mert az éhomi cukor 7,4 lett.

Orvoshoz két hét múlva kaptam időpontot.

Szerintetek ez inzulin rezisztencia,vagy cukorbetegség?

3 vetélésem volt lehet hogy ettől?

Mivel kezelik az ilyet?


2013. febr. 4. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzalmasan rossz érték. Nekem a kezelés elött 33 volt és már az is kiugróan magas volt, ez más cukorbetegség ha az éhgyomri inzulinod is magas. Mindenképpen kell nagy adag gyógyszer és nagyon kemény ir diéta.

Ez nagy esélyel okozhatott vetélést.


3as kezelés kell, merckformin tartalmú gyógyszer speciaális ir diéta és sport, de mivel már cukorbeteg vagy lehet fogsz más gyógszert is kapni a legfontosabb a kaja meg a sport. Cukrot és fehér lisztet örökre felejtsd el.

2013. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ne ijedj meg elore. Nekem is igy derult ki az IR-em. Rendszertelen lett a mensim, babara eselyt se lattam, tudtam, hogy valami nincs rendben, igy en is elmentem vertelre, de tulajdonkeppen elsosorban a hormonokat nezettem meg, a laboros no mondta, hogy egy ehomi vercukrot is levesz, ha esetleg akarnek egy terhelest. Hat az arcom majd leesett amikor meglattam hogy amitol annyira feltem, hogy a hormonok borzalmasak lesznek, vegul tokeletesek lettek, amirol viszont azt hittem, hogy nem lehet gond vele, az ehomi cukrom, 7,4 lett!!!! Nem hittem a szememnek. Akkor mondjuk inzulint nekem nem neztek, de lenyegeben mindegy is lett volna. Ezt persze meg se tudtak volna terhelni. Szoval eszeveszett dietaba kezdtem, utananeztem ennek az IR-es ch szamolgatos dietanak, pedig akkor meg nem is volt hivatalos diagnozisom, de egybol beledurrantottam, se cukor, se feherliszt, stb, es egy het mulva ismet elmentem ehomi cukor kontrollra. 5,5 lett. Egy het dietaval ez nagyon szep eredmeny volt. Aztan megcsinaltak a terhelest is, kiderult, hol a bibi, juliusban elkezdtem szedni a gyogyszert, es szerdan mar a 10. hetbe lepek. A dietat meg mindig tartom, sot most meg szigorubban, mert mar nem csak az en eletem a tet ugyebar. Egyertelmuen emiatt volt a vetelesed. Ugyhogy nezz utana a dietanak, mert mar ez is eleg ahhoz, hogy olyan ehoi erteket kapj, ami mar terhelheto, ha pedig megis cukorbeteg vagy, akkor marad az inzulin. De latod, en is honnan indultam, es vegulis meg nem volt olyan nagy a baj, remelhetoleg nalad is csak egy kis kilenges. Mondjuk en konkretan emlekszem, hogy a 7,4-es ertekem elotti este 10-kor meg jo kis cukros habcsokot zabaltunk. Nem lehet, hogy te is ettel valamit elotte, vagy akar reggel, akar egy kv-t, vagy barmit? Ird meg mi lett mindenkeppen!!
2013. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,kíváncsi vagyok mit mondanak majd a diabetológián.Szerencsére most egyéb okok miatt nem aktuális a babakérdés,de 2-3 év múlva szeretnénk,és remélem addig sikerül rendbejönni.Hál Istennek már van egy 2 éves kisfiunk,nála érdekes módon semmi gond nem volt,végig jók voltak az eredményeim.Fogynom kell rengeteget,akkor remélem minden rendeződni fog.
2013. febr. 4. 22:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy biztosan nem ettem már előző este sem semmi olyat,és nem is kávézom.
2013. febr. 4. 22:37
 5/11 anonim ***** válasza:

ne diabetológiára mennyél hanem egy specilaista endokrinológushoz. A mensmentis ajánlom nagyon nagyon.


Menyi a túlsúlyod?

2013. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok,nem tudok a mensmentisbe menni,de amúgy endokrin nőgyógyászati rendelés küldött a véreredmény birtokában diabetológiára.Minden egyéb hormon rendben volt.

kb 75 kg a túlsúlyom sajnos :(

2013. febr. 5. 20:14
 7/11 anonim ***** válasza:
75kg vagy vagy 75kg plussz súly van rajtad. Én a helyedben vidékről is felmennék a Mensmentisbe, sokan még külföldről is odajárnak.
2013. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez a plussz kilók száma :(
2013. febr. 6. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem csoda, hogy ilyen rosszak az értékeid. Rajtam mikor végre kiderült az ir 56kg plussz volt alig több mint fél év alatt 42kg lement.

Szerintem mindenképp a Mensmentisbe menny akkor is ha messze vagy. Nem kell gyakran járni, és késöbb lehet emailen is konzultálni.

2013. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Remington5 válasza:
Sziasztok! Hasonló problémával küszködök, 28 éves vagyok, súlyom 115 kg, bőröm pattanásos, hajam 1 nap után zsíros. Spontán menzeszem évente 2-3 alkalommal van. Nemrég elmentem a nőgyógyászomhoz és ő kérte, hogy végezzük el a terheléses cukorvizsgálatot inzulinra és glükózra egyáltalán. Az eredményem: 0' glükóz: 5,0, 120' glükóz: 6,0 Az inzulin a 0 ' 8,6, a 120 ': 46,7. Ma kaptam meg az eredményt, de az orvossal még nem tudtam beszélni. Szerintetek nekem is szednem kell gyógyszert?Többen irtátok, hogy sok súlyfeleslegtől sikerült megszabadulnotok. Tudtok nekem valami ötletet, segítséget adni, hogy hogy? Egyszerűen nem tudom mihez kezdjek. És az a legszörnyűbb, hogy mi a párommal még nem is tervezünk gyereket. Köszönöm előre is annak, aki válaszol.
2013. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!