Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Húgyúti gyulladás (felfázás)...

Húgyúti gyulladás (felfázás) esetén a szexuális partnert is kell kezelni?

Figyelt kérdés

Felfázásom van. Nagyjából decemberben kezdődött a dolog, akkor volt először. Azt nem kezeltettem, mert elmúlt magától, majd januárban nagyon csúnyán visszatért, az fájt is, véres vizelet stb. Akkor kaptam rá klion-D100 hüvelykúpot, monuralt és ciprinolt, de csak az utóbbi kettőt szedtem be, a kliont nem. Nem akartam vele szenvedni, mivel sok negatív tapasztalatot hallottam és olvastam. Szóval ezektől elmúlt, de tegnap újra jeletkeztek a tünetek sajnos. Már tegnap vészesen rosszul éreztem magam és véres volt a vizeletem, fájt nagyon ha pisiltem és azon kívül is megvolt/megvan a sajgó érzés.

Nem szexuális úton történt a fertőzés az biztos, mivel amikor kezdődött az egész, még nem éltem nemi életet, azóta viszont amikor nem volt panaszom, igen. Ugye a partnerem nem kaphatott el semmit tőlem és neki nem kell kezelést alkalmaznia? Illetve kérdésem lenne még, hogy mialatt szedem a kezeléshez szükséges gyógyszereket, ugye folytathatom a fogamzásgátló tabletta szedését?

Nyilván a kezelés alatt nemi életet nem élek.


2013. márc. 18. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor kaphat el bármit is, ha a felfázásból adódóan lett gombás vagy egyéb más fertőzésed is. Ha elmész nőgyógyászhoz, kérd hogy vegyen kenetet és vizsgálja ki nincs-e valami más problémád is.

Sajnos előfordulhat, mert ilyenkor legyengül az immunrendszered és könnyebben szedsz össze bacikat!

2013. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Klion-D az trichomonas fertőzésre való, ami egyébként egy egysejtű parazita, ami mind a húgyutakban, mind pedig az ivarszervekben képes fertőzést, ezáltal gyulladást okozni. Férfiak is elkaphatják, viszont náluk a húgycsőben okozhat csak gondot, míg nőknél hüvelyben, húgycsőnyílásnál, húgycsőben is. Ez nemi úton terjed.

Írod, hogy az egyik gyógyszerből csak kettőt vettél be. Na, ezt nagyon rosszul tetted! Tudod miért? Mert ha egy kezelést nem csinálsz végig, akkor nem pusztul el minden kórokozó, csak egy része, ami aztán újra elszaporodik és újra előjön a fertőzés és gyulladás, mint ahogyan nálad is.

És igen, páros kezelés kell! Mivel a fertőzés már meglehet még a tünetek megjelenése előtt is, tehát ha előtte együtt voltatok, akkor a párod is elkaphatta és azután meg mehet oda-vissza a dolog. És ez a fertőzés gyakran nem is okoz tünetet, csak ott van, így tovább lehet adni, úgymond észrevétlenül is.

Ja és a fogamzásgátló mehet tovább, viszont végig a kezelések ideje alatt kiegészítő védekezést kell alkalmazni, ha valamelyik gyógyszer olyan, hogy gyengíti a fogamzásgátló hatását.

2013. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem azt mondtam, hogy csak 2-t vettem be, hanem, hogy az utóbbi kettőt vettem be, vagyis a monuralt és a ciprinolt teljes egészében igen, és a kliont nem.

És a páromat hogy lehetne? Menjek a nőgyógyászomhoz hogy írjon fel neki valamit?

2013. márc. 18. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát pont ez az! Trichomonas fertőzésed volt, amit a Klion-D írt ki, az hoz rendbe, te meg pont azt nem csináltad végig. Mivel nőknél nagyon rövid a húgycső, így a hüvelyi fertőzések nagyon könnyen fel tudnak jutni a húgyutakba és ott gyulladást okozni. Ha neked a hüvelyedben nem pusztult el a kórokozó, akkor azok szépen visszavándoroltak a húgycsövön keresztül és újra gyulladásod lett.

Egyébként van Klion tabletta is, ami szájon át alkalmazható és hogy az egész szervezetben pusztuljon ez a fajta kórokozó, így a tabletta és kúp együttes alkalmazásával sokkal jobban jártál volna, illetve a párodnak a tablettás kezelés kellene. Mert a kúp csak helyileg hat, ha az a kórokozó már a húgyutakban is benne van, akkor jobb lett volna a tabletta is, mert az ott is hatott volna. De lehet a többi gyógyszer meg oda hatott, csak azokat nem ismerem, hogy mire valók.

Menj vissza, mond meg hogy újra előjöttek ezek a tünetek. Egyébként neki a nőgyógyászaton nem fognak személyre szólóan írni, max. a te nevedre és közösen szeditek a gyógyszert, vagy adnak egy ajánlást és a háziorvossal kell kiíratni a párod részére.

Egyébként szedj egyidejűleg probiotikumot a gyógyerekkel, hogy a bélflórád rendben maradjon.

Illetve a kezelés után mindenképpen csinálj hüvelyflóra helyreállítást is, mert a kezelések a normál hüvelyflórára is hatással vannak, ami ha nincs rendben, nincs védekező képessége a hüvelynek és újra elszaporodnak a kórokozók és újra fertőzés lesz.

2013. márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Felhívtam a rendelőt és az asszisztens azt mondta, hogy ha gondolom menjek be holnap megint és konzultáljak az orvossal. Elég gáz, hogy a doki nem mondta azonnal ma..már ha kell a páros kezelés, de azok alapján amit te írtál, kell.
2013. márc. 18. 22:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltam ma orvosnál.Azt mondta, hogy nem kell a páromnak semmi. Maximum akkor kellene ha tripper vagy valami hasonló állna fent. Kérdezte, hogy a folyásomon van-e valami furcsa, tehát büdös-e, sötétebb színű-e, de mivel nincs ilyen problémám, nem kell páros kezelés. Várjam meg h esetleg későbbiekben kialakul-e újra nálam a felfázás és ha igen, akkor talán van arra esély, hogy visszafertőzött ő.
2013. márc. 19. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez aztán az orvos!

Ha legközelebb visszajön megint a fertőzés, de nem baj, hogy most is visszajött, akkor felmerülhet, hogy a párod fertőz vissza. Miért, most nem fertőzhetett ő vissza?

Egyébként sajnos a tavalyi évben többször küszködtem hüvelyi fertőzéssel és nálam alapból páros kezelést írtak.

Na, mindegy. Nem minden hely egyforma. Csak ne lepődj meg, ha mégis visszajönnek a panaszaid újra meg újra, de remélem, hogy meggyógyulsz.:)

2013. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meglátjuk, remélem igaza van az orvosnak. :S :$
2013. márc. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!