Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót szeretnék...

Fogamzásgátlót szeretnék felíratni magamnak, de még soha nem voltam nőgyógyásznál, milyen vizsgálatokat fog elvégezni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon gondold meg. Ha az egészséged kicsit is fontos nézz utána...

Más védekezési módszert válassz!

2013. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mér ellenzed ennyire a fogamzásgátlót ?
2013. márc. 18. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sok embernek okoz gondot... évekig szedik (mert esetleg a szedés alatt nem okoz bajt), amikor meg abbahagyják és gyereket szeretnének nem áll helyre a menstruáció, esetleg nem esnek teherbe...

De van olyan is, akinek már a szedés alatt is okoz gondot, pecsételő vérzés, hízás, szédülés, migrén...

Ja és trombózis kockázata is van.

Sajnos ennél a módszernél csak utólag tudod meg, neked okozott-e valami problémát. Én nem rizikóznék!

2013. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes kicsit böngészni benne, hogy lásd azt az oldalt is, ami nem kap túl nagy publicitást, de attól még nagyon is fontos!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2013. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sok igazság van abban amit elöttem szoló írt.

Teljes manuális vizsgálat plussz vérvétel.

2013. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló azoknál szokott általában gondot okozni, akiknek az orvos mindenféle vizsgálat nélkül írja fel és azt is tudni kell, hogy akinek rendszertelen, túl erős vagy fájdalmas a menstruációja, annak a felírás előtt hormonvizsgálatot kell/kéne végezni, mivel a fogamzásgátló elfedi a tüneteket, ezért úgy tűnik, hogy minden rendben van, megszűnnek a panaszok, de az abbahagyást követően visszatérnek, sokszor súlyosabb formában, nem áll be a rendes ciklus, elmarad a peteérés. Ezért alakult ki az a tévhit, hogy a gondot a fogamzásgátló okozza, holott ez nem így van, csak arról van szó, hogy az alapbetegséget nem gyógyították megfelelően, helyette csak egy tüneti kezelést alkalmaztak.
2013. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
40%

Nagyon gondold meg, hogy elkezded a szedését! Én 3,5 évig szedtem 2 hónapja hagytam abba azóta itt-ott elkezdtem pattanásosodni, szedés előtt nem volt gondom a pattanásokkal néha az arcomon 2-3. Most meg háton, dekoltázson, arcon..

A hajam is hullik, ritkább mint volt. Allergiás lettem olyan samponokra is amikre azelőtt soha nem voltam. Seborrhea, pikkelysömöröm lett a fejbőrömön.

De mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, ő kivizsgál elmondja erről amit tudnod kell.

2013. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Én sem ajánlom, főleg fiatal lánynak. Én egyszer szedtem csak 3 hónapig, azalatt egyszer ügyletet kellett hozzám hívni (injekcióztak), egyszer pedig mentő vitt be kórházba, olyan görcseim voltak, hogy összeestem, elájultam. Ezután abbahagytam a szedését. Rá 3 hónapra egy daganatot vettem észre a mellemben. Elmentem ultrahangra, kiderült, hogy még 3 van ugyanabban a mellemben. Onkológia, biopszia (mindez 18 évesen), amíg kiderült, hogy nem vagyok-e rákos, addig - kb. 2 hónap - minden este sírtam, nagyon kivoltam. Szerencsére kiderült, hogy jóindulatú, és az összes orvosnak, akinél voltam, az volt az első kérdése, hogy szedek/szedtem-e fogamzásgátlót mostanában. Nagyon sok fiatal lánynak van ilyen a gyógyszertől. Én biztos, hogy soha többet nem szedek, és senkinek nem ajánlom!


A doki vizsgálat, vérvétel után írta fel!!! Kérdésedre, igen, hüvelyi vizsgálat, utána vérvétel.

2013. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló:


Előtte pontos és rendszeres volt a menstruációd? Voltak görcseid, erős vérzésed, pattanásaid?

2013. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!