Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék fogamzásgátlót feliratni. A közeli korházban jo nőgyógyász van, azt hallodtam. Hozzá szeretnék menni, az édekelne hogy milyen vizsgálatokat kell elvégezni és ENNEK MENNI AZ ÁRA?

Figyelt kérdés
A korhabza kell előre időpont vagy beutalo vagy ilyenek ? vagy csak ugy oda állítok ?
2012. ápr. 17. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

beutaló nem kell, de hívd fel őket, hogy kell-e időpontot kérni

ha nincs is időpont, a kartonozóban jelentkezz be

amennyiben nincs semmilyen nőgyógyászati problémád, mindössze egy vérvizsgálatot fog kérni, hogy kizárja a trombózishajlamot

2012. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elsőnek: LOL. Az első alkalommal meg fog vizsgálni, és kenetet vesz, kikérdezi a ciklusod jellemzőit. A vérvétel nem a trombózishajlam kiszűrésére van, hanem a májfunkciók felületes vizsgálatára, és egy terhesség kiszűrésére. A trombózishajlamra való szűrést speciális helyen végzik, és nagyon drága. Egyébként, ha van TB-d, nem kerül semmibe a vizsgálat.
2012. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló: te vagy a lol... A vérből a Leiden-mutációra való hajlamot nézik (amiből a tromb.hajlamra következtetnek), nem a májfunkciót... Amihez nem értesz, ne szólj már hozzá!
2012. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy jobban tájékozódj, mielőtt hülyeségeket beszélsz!
2012. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

75%-os: Nem néznek genetikai hajlamot minden nőnél! Egyrészt nem a rutin vérvétel része, másrészt a TB nem fizeti, csak indokolt esetben.

Ha a családban volt trombózis, akkor elvégeztetheti az orvos, de amúgy nem szokták!!!

Ha neked megcsinálta, akkor örülj, mint majom a farkának.

Sima vérvételt szoktak kérni (azt se minden orvos), amiből csak máj- és vesefunkció néznek!!!

2012. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sima vérvételt csináltak, és megnézték a trombózishajlamot. Pont a májfunkció az, amibe szart bele az orvos, megkérdezte, van-e gond a májammal, nincs, ennyi. Ha olyan drága lenne, szerinted megnézette volna? Egy sztk-s orvos, akinek nem is fizetek? Ne nevettess..
2012. ápr. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Felénk vérvétel nincs, csak megvizsgál, kenetet vesz (méhnyakrák szűrés), néhány mondatban átbeszélitek, mikor jött meg először, meddig tart, mikor milyen erős, menstruációs görcseid(fájdalmaid) mennyire jellemzőek...stb., majd ezt követően - ennek megfelelően- írja fel a gyógyszert. Normál szakrendelés ingyen van, magánrendelés szerintem orvosonként változó. 4.000-10.000 vagy még több is lehet. Az időpont kérést javaslom én is, ha szakrendelésre mész, mert nem kell végigvárnod a sort, miközben esetleg a kismamákat eléd veszik. De szerintem első alkalommal, menj magánrendelésre, ha teheted.
2012. ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értsétek már meg, hogy a trombózisra való hajlamot ALAPBÓL NEM VIZSGÁLJÁK. Ha a doki ismerősöd, vagy azt mondod neki, hogy előfordult a családban, vagy csak szimpatikus vagy neki, akkor megcsináltatja. De nem ez a jellemző, mert drágább a vizsgálat.
2012. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
NEM volt ismerősöm, életemben akkor voltam először nála, és NEM volt a családban trombózis.... És még egyszer mondom: mi a rákért végeztetne el egy hű de drága vizsgálatot?? Tényleg azt hiszed, szimpátiából? Magyarországon vagy, nem vetted még észre?
2012. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

75%-os: Mondom, akkor k.vára örülj neki!

Ugyanis akármennyire is pattogsz, alapból NEM szokták elvégezni. Hálás lehetsz az orvosnak.

2012. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!