Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » IR-em van, amire gyógyszert...

IR-em van, amire gyógyszert kaptam. Ha nem tartom a diétát, miből veszem észre, h romlott-e az állapotom?

Figyelt kérdés

Nem volt semmi tünete az IR-nek, és vékony alkatú is vagyok. Diétáznom kellene, de nem tudom tartani az előírt mennyiséget. Aki hasonló gonddal küzd, betartja a diétát?

Újra kellene mennem terheléses vérvételre, h kiderüljön, h javult-e vagy romlott az állapotom?



2013. márc. 19. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi volt az inzulinod? Ciklusod milyen? Ezen lehet pl látni!mêg ha majd teherbe akarsz esni nem fogsz vagy nagy eséllyel elvetélsz! Na meg idövel abból hogy cukorbeteg leszel! Ha nem is számolod a ch-t de arra figyelj hogy ne egyél cukrot és fehér lisztet! Az a baj diéta nélkül nem jól viselkedik a gyógyszer a szervezetben!
2013. márc. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs nálam most a lelet, de elég magas volt.

Sajnos eszem fehér lisztet, mert nem tudom megenni a teljes kiörlésűt.

2013. márc. 19. 18:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig muszáj, hacsak nem szurni szeretnéd majd magadat. Persze ez csak a végső este de nagy rá az esély ha nem fogyelsz. milyen liszteklet próbáltál már? Mivel van agobd? sütéssel vagy kenyérrel? Cukrot már felváltottad egészsésges édesítőszerrel. Hány éves vagy?
2013. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tartod a diétát, nem javulsz és jó eséllyel cukorbeteg leszel később. Muszáj lenne átállni. Milyen CH diétára vagy beállítva? Ha nem kell fogynod 180-200g-ot nyugodtan ehetsz.
2013. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

200 g/nap. Még a mennyiséggel nem is lenne bajom, csak a teljes kiőrlésű dolgokat nem tudom megenni.

Ti nézitek, h gyors vagy lassú felszívódású a CH-t?

Meg talán mozogni se ártana, bár fogynom nem kell.

2013. márc. 22. 08:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen azt is kell nézni! A kérdésekkel van bajod? Vagy az otthoni sütéssel? Milyen liszteket próbáltál?
2013. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Otthon nincs időm sütni, a boltból szoktam venni.

Csak a reggeli órákban nem lehetne fehér lisztből készült dolgokat enni vagy egész nap nem ajánlott?

2013. márc. 23. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szabad, mert nagyob megemelik az inzulin szintet gyors a felszívódásuk. Update pékségen nem szoktál vásárolni? Az jó nekünk és azok nem vészesek egyáltalán. Vagy mondjuk a lipóti pékségben a tönköly kocka is nagyon finom. igaz ebben van valamenniy fehér liszt de még mindig jobb mintha sima péksütit eszel. Sajnos komoly betegésg ez aminek komoly következményei vannak. Alptomos mert sok ember nincs rosszul tőle csak akkor ha már nagy a baj. Na meg a gyerek tuti ne jön össze vagy elvetélsz ha rossz az inzulinszint.
2013. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos pont az a legrosszabb, ha reggel eszel fehér lisztből készült pékárút, mert a szervezet akkor reagál a legnagyobb inzulinválasszal és vércukor emelkedéssel. Ha lehet inkább délután egyél gyors felszívódású, nem teljes kiőrlésű dolgokat.
2013. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálom így :)
2013. márc. 24. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!