Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés! Másnak is fáj?

Rákszűrés! Másnak is fáj?

Figyelt kérdés
Mostmár másodszorra voltam úgy döntöttem legalább 2-3 évente elmegyek, bár tudom hogy évente ajánlott. Először is fájt és most is délután voltam, de még mindig fáj az alhasam! Más is érzékeny erre? Mindenki azt mondja fájdalommentes, mégcsak nem is kellemetlen, ezzel szemben én nem ezt vallom...

2013. márc. 20. 22:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én eddig 10x voltam szűrésen és sosem fájt, sosem véreztem. A lekaparás pont úgy működik, mint amikor a torkodról mintát vesznek kis vattapálcával csak itt kicsit erősebben odanyomják. Távhit, hogy mindenkinek fáj és vérzik utána.
2013. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami, hogy én lelkileg sem bírom. A dokimnak van egy olyan kamera szerkezete, amin keresztül a betegek is végig tudják nézni tv-n, hogy mi történik odabent. Én ettől kifejezetten elborzadtam, nem bírom az ilyesmit.

Láttam ahogy körbekaparják, ahogy kivérzik, ahogy leveszik a mintát... Most másodszorra már inkább nem néztem oda, de ígysem volt kellemes.

2013. márc. 22. 11:39
 13/18 anonim ***** válasza:
vattapálca????dehogy!
2013. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Rászűrésnél kolposzkópos vizsgálatot is végeznek,amihez ecetsavval ecsetelik a méhszájat. Ezt csinálják vattapálcával. A rászűréshez egy kicsi üvegmosó szerű kefét használnak, azzal benyúlnak a nyakcsatornába és lekaparnak vele egy kis hámot.Ezért szokott vérezgetni és fájni.
2013. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Dehogyis vattapálca!!

leKAPARNAK a felső hámrétegből egy kicsit, úgyhogy ezért vérzik. Csak van akinek annyura kicsit, hogy észre sem veszi.

2013. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nálam a vérzés egyszer sem volt jelentős egyébként, max egy-egy csepp, ami "kívül" is megjelent. Viszont délután voltam a szűrésen és este amikor kiírtam a kérdést, még bőven görcsölgettem.

Viszont végignézni ezt, ahogy körbe kapargatják (közben persze érezni) és látni ahogy kivérzik... Aki érzékeny erre és egyszer felajánlják neki a lehetőséget, annak javaslom, SOHA ne akarja végignézni! :)

2013. márc. 22. 16:36
 17/18 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett nézni semmit -

Semmilyen monitort -

Nincs is értelme

2014. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sose fájt, - de most először fájt, igenis kellemetlen volt!
2023. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!