Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Üdv. Izzadás ellen mit tehetnék?

Üdv. Izzadás ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Minden fajta dezodort, stiftet, golyóst gélt, simát mindent használtam.Férfit is próbáltam mert néhány barátnőmnek csak azok a jók néhány perc után úgy sem érezni az illatát de nekem az sem vált be. Ötleteket tanácsokat kérnék.

2013. márc. 21. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz utána, mi az a hiperhidrózis, lehet, hogy neked is az van. Több ember szenved ettől, mint hinnénk, nagyjából minden harmadik. Nekem a patikában kb 300-400 Ft-ért kapható Solutio Antisudorica segített. Nem egy egészséges dolog, magas alumínium-tartalmú szer, tehát az alkalmazásával is csak óvatosan. Én egy hétig minden fürdés után ecseteltem vele a problémás részt, utána két hétig minden másnap, majd egy hét szünet. Most hetente egy, maximum két alkalommal használom. A problémát nem szüntette meg, de nagyon sokat segített. Régebben a ruhák csak kis hányadát használhattam nyugodt szívvel, ami olyan színű és anyagú volt, hogy nem látszott rajta a folt, ami a felvétel után kb 5 perccel már elkezdett nőni, függetlenül attól, hogy egy 200 fős csoport előtt tartottam előadást, vagy csak otthon ültem, egyedül. Nagyon önbizalomhiányos lettem a probléma miatt, és ez még mindig nem oldódott meg 100%-osan. Azt már nem tudom, hogy az önbizalomhiány, visszafogottság, enyhe szorongás miatt alakult ez ki, vagy emiatt alakultak ki a fentiek... De ez a szer tényleg segített valamennyit, semmi más nem.


Létezik műtét is a problémára, de azt semmiképpen nem ajánlom, mert rengeteg más baj származik belőle a legtöbb esetben.


De mielőtt kipróbálod amit írtam, próbálj esetleg életmódot váltani, és egy kis önbizalmat szerezni, tedd helyre az önképedet. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, és kerüld a sok tartósítószeres, nagyon zsíros/olajos dolgokat. Másrészt nem tudom, hány éves vagy, de a hormonváltozások idején (12-18 éves kor kb.) természetes, hogy sokkal jobban izzadsz, mint előtte vagy utána fogsz. Ezt mondták nekem is, és reménykedtem, de kötve hiszem, hogy így 27 évesen még mindig a hormonváltozás és növekedés okozza :)

2013. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami hormonális probléma okozza nálad az izzadást. El kéne menned endokrinológiára.
2013. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

14 vagyok és tavaly nekem is hiperhidrózisom volt.

én is a SOLUTIO ANTISODURICÁT ajánlom!! SEGÍTETT! minden héten használtam,volt amikor hetente 2x.

már nem használtam 1 hónapja és mégis kevesebb lett az izzadás! tehát ami van,az is kis mértékű,mégha nem is használod! tegnap szürke pólót vettem fel,amin tavaly egy 6 cm-es átmérőjű vagy még annál is nagyobb folt volt,viszont tegnap semmi se! van akinél nem is szünteti meg teljesen,de lényegesen lecsökkenti! ha használom akkor "csont száraz" a hónaljam. megnövelte az önbizalmam,akármit felvehetek!

nagyon szeretem! próbáld ki minél előbb! (az első használatnál az első napon még nem működött,de másnap használtam a biztonság kedvéért és már jó volt!)

2013. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az üzeneteket!!!!
2013. márc. 21. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!