Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomó vagy nem csomó?

Csomó vagy nem csomó?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és minden este fürdés előtt ellenőrzöm, hogy van e csomó a mellemben, ma este a jobb mellemben egy kisebb dudort éreztem. A tükörben megnéztem van e elváltozás, de nincsen. A balban is kicsit valamit lehet érezni, de nem tudom hogy ezt komolyan vegyem e, mert lehet hogy csak nő vagy ilyesmi, de lehet hogy igenis komoly... Forduljak minél előbb orvoshoz? Mert nem tudom mit csináljak..
2013. márc. 22. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne aggódnod. Valószínűleg kis mirigyeket tapintasz,főleg,h mindkét melledben érzed. Amúgy az önvizsgálatot is menses után érdemes csinálni,akkor a legkisebb a hormonok hatása.
2013. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig az a biztos amit az orvos mond, de szerintem ez csak a serdülőkori hormonváltozások miatt van. Persze abból sose lehet baj ha orvoshoz mész, hiszen megnyugtató választ csak ő adhat!
2013. márc. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. márc. 23. 06:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajod, ez teljesen normális dolog.

A korodban ez még többször elő fog fordulni, mirigyek, amik a hormonális állapotodtol függnek, pl ciklusodtól, azonkívűl növekedéstől,stb.

2013. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké most megnyugodtam :) Köszönöm!
2013. márc. 23. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:
naponta ne ellenörizd, mert csak felesleges riadalmat okoz. Csakis menzesz utáni 3-5 napban nézd mert ilyenkor a legsimább a mell állomány. Minden nőnek vannak a mellében ciszták amik teljesen természetesek. Kinek több van kinek kevesebb, általában ezeket nem is nagyon lehet érezni. Ezek jönnek mennek hormonok hatására. Föleg a menzesz elötti hetekben napokban. Ha az emeber talál csomót mindig azt modnják az orvosok hogy a havi után még mindig ott van akkor kell megnézni. A másik hogy a tejmirigyeket is ki lehet tapintani, sok tapasztalatlan lány ettől megijed pedig azok csak a mirigyek, ami mindnekinek vannak. Na meg tini korban amikor még nő a mell, gyakran vannak benne csomók ami a növés miatt van. Valószinüleg nálad is ilyen ártalmatlan dologról van szó. 29/N
2013. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!