Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl tehetem magam valaha rajta?

Túl tehetem magam valaha rajta?

Figyelt kérdés
Anyagi gondok miatt tavaly májusban el akartam vetetni egy véletlenül jött terhességet.Mindíg abortusz ellenes voltam,de nem igazán láttam más megoldást.Sokat gondolkodtam,sírtam,számoltam,de eljutottam a műtőig,a 12.héten.Kivártam a soromat,hárman voltunk,második lettem volna,de egyszer megfutamodtam,így harmadiknak került rám a sor.Folyamatosan a neten keringő videókat láttam magam előtt,meg a férjem szavai jártak a fejemben,hogy"sosem fogod tudni megbocsájtani magadnak"Tudtam,hogy igaza van...A műtőben még alá kellett írnom egy papírt,mire az altatóorvosnak feltűnt,hogy nem múlt el a náthám teljesen,így azt mondta,nem kockáztat.Ha a nőgyógyász bevállalja még következő héten,akkor menjek vissza.Azóta megszületett a kisfiam(ő a 3.)és már egy pillanatig sem bánom,hogy nem vették el!Viszont a lelkiismeretfurdaláas nem enyhül...Érzem a műtő illatát,látom magam előtt a dokikat,a nővért,aki csomagolja ki a műszereket,ugyanaz a félelem fog el a mai napig...Nem beszélve arról.mikor a fiam a szemembe néz és mit sem sejtően mosolyog,pedig meg akartam öletni...Baromi nagy a bűntudat,saját magamat kéne szembe köpni,hogy meg akartam tenni.Elmúlik,vagy legalább enyhül ez valaha??A másik meg az,hogy ugye véletlen terhesség volt,és ilyen intenzívek az emlékek,képtelen vagyok a szexre.Persze alkalmazok fogamzásgátlást,de én nem akarok mégegyszer ilyen helyzetbe kerülni.Volt már így valaki rajtam kívül??

2013. márc. 23. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A masik kerdesednel valaszoltak tobben is.


Nem kell buntudatodnak lenni. Mindenki kovet el hibat, sajnos neha visszafordithatatlant is.

Ebben az esetben a Joisten, ha letezik vigyazott ratok.

Inkabb orulj, hogy nincs mit megbannod, hogy ott van veled a gyereked.

Nezz magadba, es tudod, hogy abban helyzetben is egy borzaszto nehez dontes volt, es csak az ido dontotte el, hogy meg tudtatok oldani.

Vegul is nem veletlenul nem mentel vissza a nathad utan.

Szerintem ezzel te jobb anya vagy, hogy a nehezsegek ellenere vegul igy dontottel, a mi lett volna ha-n pedig felesleges agyalni, mertmondhatni, hogy mi lett volna ha nem is esel teherbe...

Nemkell tudnia a fiadnak, a te nem mondod el.


Legyetek boldogok


(Amugy valahol a fiad is abortusztulelo)

2013. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak adtak be valamilyen magzatelhajtó injekciót anno, illegális volt akkor is, de az egészségügyben dolgozott, megoldották. De nem szakadt meg a terhessége, így születtem meg én. Egy másodpercig nem jut eszemebe rosszat gondolni róla emiatt. Egy erős, csodás nő, aki boldogságra nevelt. És jó Anya. Nehéz helyzetben volt akkor, nehéz dolog nőnek lenni. Nem engem akart elpusztítani, hanem meg akart akadályozni egy rossz élethelyzetet. Akkor én még csak egy lehetőség voltam. Úgy alakult, hogy ember lett belőlem. Biztos vagyok benne, hogy jó anyja vagy a kicsiknek. Ne aggódj. A félelem nem bűn.
2013. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Mi a fenét foglalkozol még mindig ezzel a dologgal , megszületett örülj neki. Egyébként nekem az a véleményem az abortuszról,hogyha nem lenne akkor túlennénk népesedve, ami ugye nekünk se és a földnek se lenne jó. Ez most így durván hangzik de nem biztos,hogy meg születni jobb. Az életben is nagyon sokat szenved az ember.
2013. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
45%

szerintem örülj, hogy náthás voltál:D nem akarok rosszat, de én nem hinném, hogy el tudod majd felejteni, de biztos rosszabb lett volna ha el is veted... a suliban mikor erről volt szó nyomatékosították hogy ez egy életre nyomot hagyna, de így egy olyan ember szájából hallani... akivel csak MAJDNEM történt meg, hát durva....

Gondolj rám, és ne arra, akkor biztos felvidulsz:DD najó, inkább az édi-bédi kisfiadra:)

üdv: P.A.:)

2013. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszi:)Rád(is)fogok gondolni:))Üdv.:B.M.B.
2013. márc. 26. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez a gondviselés.Valaki vigyázott Rá és Rád is és talán az orvos is megérzett valamit.Nem kellene bűntudatot érezned,legalábbis nem ekkorát.A férjed mit szeretett volna?Ő is az abortusz mellett volt?Esetleg ő az aki viszont nem bocsátott még meg.Az hogy megértik és elfogadják ha egy nő ezt választja,még hibáztathat vagy haragudhat rád a szíve mélyén.
2013. márc. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megértését!Nagyon jól esik:)Én mindíg egy határozott,céltudatos nő voltam,a férjem szerint szigorú (is).Nálam csak igen és nem jöhetett szóba.Aztán meginogtam.Ez az abortusz kérdés is ezért húzódott a 12.hétig,mert nem tudtam mit tegyek.Mindíg abortuszellenes voltam,de meg akartam oldani az anyagi gondjainkat.Borzalmas volt,mert szerettem volna a gyereket,de tényleg nehéz helyzetben voltunk.(bírósági ügyek,stb.)A férjem meg akarta tartani mindenáron,még akkor is a nyakamba sírt,mielőtt mentem a kórházba.Ő sem bocsájtotta volna meg,ha megtörténik.Valószínű túlreagáltam ezt a helyzetet,mostmár illene túllépni rajta.Mégegyszer,köszönöm mindenkinek!!
2013. ápr. 1. 10:16
 8/9 anonim válasza:
Olyan csodás ember vagy! Irigyellek a jóságodért. Nekem volt egy abortuszom. Nem volt nap,hogy ne jutott volna eszembe,de a mostani párom mellett már meggyógyultam lelkileg is. Nem azt mondom,hogy bánom,mert tudom jobb volt így,de mindig eszembejut...3 éves lenne.
2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pont, hogy légy büszke rá, hogy a szívedre hallgattál!nincs miért bűntudatod érezned, mert igen elgondolkodtál rajta OKKAL, de végül a szíved döntött és helyesen!! ha már ennyit gondolkozol is rajta azt mutatja mennyire jó szíved van! boldog lehet a kisfiad, hogy ilyen jóságos édesanyja lehet mint TE! sok boldogságot, egészséget Nektek az életben! :-)
2013. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!