Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lesz, ha valaha szeretnék...

Mi lesz, ha valaha szeretnék gyereket? Nagyon félek a szüléstől!

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, még nem is tervezek babát, de mostanában gyakran belegondolok (nem tudom miért, lehet mert most abban a korszakban vagyok), hogy ha majd egyszer minden jól alakul és lesz egy párom, akivel össze tudjuk kötni az életünket, s szóba jön egy gyerek, nem merném vállalni. Anyával sosem beszéltem ilyesmiről, sőt még senkivel, csak azt hallom mindenhol, hogy milyen elviselhetetlen fájdalmakkal jár és hogy nagyon kellemetlen. Most lehet nyámnyilának tűnök, de komolyan nagyon nem hiszem, hogy valaha bele mernék vágni ebbe. Pedig nem szeretném a "női feladatom" nélkül leélni az életemet. Még a menstruációs görcseimet is alig bírom elviselni, nagyon szokott fájni, esetleg tudnátok valami tanácsot adni nekem? Van itt olyan aki hasonlóan érzett, de már édesanya? Köszönöm a segítséget, kicsit meg vagyok most ijedve, nem hiszem, hogy normális amit érzek. :( 18/L
2012. okt. 28. 01:46
 1/9 anonim ***** válasza:

De, teljesen normális, amit érzel. Én is borzasztóan féltem, de hidd el, ki lehet bírni. Persze, hogy fáj, mintállat, de kérhetsz érzéstelenítőt, ma már meg lehet oldani, hogy ne pusztulj szanaszét. :-) Én kétszer érzéstelenítő nélkül szültem, kibírtam, itt vagyok, és azt mondom, hogy ha lehetőségem lenne rá, bárki helyett bármikor szülnék - ha csak a szülésről van szó.


Ne aggódj, inkább olvass utána a neten, milyen fájdalomcsillapítás jöhet szóba szüléskor. Látni fogod, hogy semmi gond nem lesz, ha odáig jutsz. ;-)

2012. okt. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, akkor kicsit megnyugodtam, hogy nem butaság, ahogy érzek.
2012. okt. 28. 02:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos van rengeteg, már elkészült baba, akiknek nincsenek szüleik. Esetleg köztük keresgélhetsz.:)
2012. okt. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, akár még az is meglehet, de az igazi egy saját gyerek lenne és ha van olyan szerencsém, hogy lehet sajátom, inkább úgy szeretném, ha majd eljön az ideje...
2012. okt. 28. 02:33
 5/9 A kérdező kommentje:
...csak nem tudom, hogy hogyan merek majd válallkozni rá... :(
2012. okt. 28. 02:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg szinte fordítva vagyok szeretnék majd szülni, de gyereket nevelni nem annyira.:)
2012. okt. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az is érdekes! :) De valahogy meg tudom érteni...
2012. okt. 28. 02:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Hmm..én is így vagyok ahogy te! Csak annyi, hogy én szeretnék is gyereket de még korai...3-5 évet még várok! :)


Ha már annyira babázni akarok akkor kibírom azt a kevés időt míg megszülöm a gyermekem. :) Amúgy valakinek fáj valakinek nem. :)


19/L

2012. okt. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenki fél tőle egy kicsit De egyszer úgy is nagyobb lesz a gyerek utáni vágy, mint a félelem.

Na meg ha már benne van a pocakban, akkor vhogy ki kell jönnie, nincs visszaút.

Egyébként szerinted ha nem lehetne túlélni, annyira fájna, akkor miért vállal ennyi ember gyereket? Miért vállal egy nő akár 3-4 gyereket is, ha már tudja, hogy milyen?

Állítólag az ember elfelejt minden fájdalmat, ha a kezébe adják a gyerekét. Ott van egy cél, ami aztán megszépíti az egészet.

Nem olyan, mint a menzesz, hogy "nem látod értelmét a szenvedésnek".

2012. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!