Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirígy alulműködés...

Pajzsmirígy alulműködés esetén baj ha szelént is szedek plusszba?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy pajzsmirígy alulműködésem van. TSH-m 6,797.

Kaptam rá Letrox 50-est. Jövőhéttől kezdem el szedni, de hallottam, olvastam, hogy a szelén is kedvezően befolyásolja a pajzsmirígy működését. Lehet abból bármilyen problémám, hogy szedem a szelént is mellette? A dm-ből vettem a sajátmárkás selen+ACE kapszulákat, 55mikrogramm szelén van benne. Az orvos nem mondta, hogy szedjem, de gondoltam megpróbálom. Szerintetek?


2013. ápr. 5. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először a gyógyszert szedd csak, majd utána, ha megszokta a szervezeted / meg te is/ az új "állapotot" utána építsd be a szelént. Van akinél semmit sem okoz a gyógyszer, jól reagálnak, de van akinél az első hónapokban olyan tünetek jelentkeznek, mintha túlműködne a pajzsmirigyük.
2013. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, valószinű így fogom csinálni! És szerinted ha szedem a tabit fogyhatok tőle? Ha ugyanúgy kajálok és mozgok, mint eddig. (eddig is odafigyeltema ch bevitelre és a mozgásra is)??
2013. ápr. 5. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az elején fogysz tőle.

Akkor fogsz fogyni, ha tényleg alacsony T3, T4 szinted volt és ezért lassult le az anyagcseréd.

2013. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

dr Balázs Csaba holnapján olvashatsz a szelén és a pajzsmirigy kapcsolatáról! Elsősorban az autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésre szokta a doktor úr javasolni. Az anti TPO-d mennyi lett? Ugyanis ez, illetve az anti-thyreoglobulin emelkedett értéke jelzi a gyulladást. A gyulladás miatt pedig pusztul a pajzsmirigy szövetállománya. A szelén a klinikai vizsgálatok szerint csökkentette az autoimmun reakciókat. Viszont szükség van a szelén szint ellenőrzésére a vérben, mert túl is lehet adagolni.

Nekem a doktor úr kétszer 100 mikrogrammot javasolt napi bevitelként. Béres szelént szedem.

2013. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!