Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha pajzsmirigy gyógyszert...

Ha pajzsmirigy gyógyszert váltottam, mert az előzőtől túlműködéses tünetek jelentkeznek, akkor el fog múlni?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapig szedtem Letroxot, de nagyon rosszul voltam tőle, most L-thyroxinra váltottam csökkentett adagban. Az erős izomgyengeség, remegés, rossz közérzet...ezek meg fognak szűnni? Hashimoto thyreoditisem van. Már jó másfél hónapja rosszul vagyok, bizonyítottan nem volt jó a Letrox nekem. Ha a pm érték rendeződik, akkor elvileg nem leszek rosszul, én így tudom. Van vkinek tapasztalata?

2012. dec. 6. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden pajzsmirigy alulműködésre használt gyógyszerben telesen ugyanaz a hatóanyag. A Letroxban is ugyanaz van, mint az L-thyroxinban vagy az Euthyroxban...

A túlműködésed attól lehetett, hogy a DÓZIS nem volt jó, nem a tablettával volt a baj.

2012. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáltál helyes táplálkozással gyógyulni a gyógyszerszedés előtt?
2012. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A paleoval próbálkozom, mert tudom, hogy a glutén csak ront az egészen, tejtermékeket sem fogyasztok. A cukorral még hadilábon állok, de igyekszem.

Igen, a dózis biztos, hogy sok volt nekem, mert nem fokozatosan kezdtem szedni és soknak bizonyult. Azt tudom, hogy ugyanazok a hatóanyagok, csakhogy a vivőanyagok között van különbség. A doki is mondta, hogy van akinek nem válik be az egyik gyógyszer, a másik viszont igen. Sok ilyen páciense van. Az más kérdés, hogy nehéz eltalálni a jó adagot. A Letroxot már nem szedtem 3 hete, jobban is lettem, de 2 napja elég rosszul vagyok és ezek mind túlműködéses tünetek. A Hashimotonál elvileg ugrálhatnak ezek a dolgok, remélem ha sikerül beálítani az értéket akkor megszűnnek.

Teszem hozzá, 11-es TSH-m volt augusztusban (panaszom csak hajhullás volt), és ahogy szedtem a Letroxot egyre rosszabbul lettem. Szóval most bízom benne, hogy az új bogyót sikerül majd beállítani, de minden nap egy küzdelem, a mi pszichésen is megvisel.

2012. dec. 6. 10:47
 4/5 A kérdező kommentje:
A tsh-m jelenlegn 4,5 ami sokkal jobb érték, mint a 11 ,csak én vagyok rosszul....
2012. dec. 6. 10:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a FB csoportot, itt lehet konzultálni dr. Tóth Csabával, Szendi Gáborral..

[link]

2012. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!